Liberec deklasoval v dohrávce Vítkovice a extraligu vede o čtyři body, Hudáček vstřelil hattrick

Utkání 29. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - Bílí Tygři Liberec, 21. ledna 2020 v Ostravě. Hráči Liberce (zleva) Vratislav Kunst, Adam Musil, Rostislav Marosz a Jan Ordoš se radují z gólu. foto: ČTK

Ostrava - Hokejisté Vítkovic utrpěli v dohrávce 29. kola extraligy na domácím ledě debakl 3:7 s vedoucím Libercem. Severočeši sice prohrávali po gólu Miroslava Indráka, ale na začátku druhé části skóre obrátili čtyřmi brankami v rozpětí necelých čtyř minut. Bílí Tygři vyhráli druhou třetinu 5:0, což bylo pro výsledek rozhodující. Hattrick zaznamenal Libor Hudáček, gól a čtyři asistence si připsal Michal Birner. Liberec porazil Ostravany počtvrté v řadě a zvýšil náskok v čele tabulky před druhou Spartou na čtyři body.
  20:07

S dvěma novými akvizicemi Rosandičem a Hruškou začaly Vítkovice zápas proti favoritovi nadějně a po Indrákově pohotovém voleji se v sedmé minutě dostaly do vedení. A přestože hosté působili hokejověji, víc šancí měli domácí a Hrachovinu od druhé branky hned třikrát zachránila tyčka, kterou trefili Indrák, Lakatoš i Razgals.

Hosté manko smazali v 10. minutě. Hudáček se po brejku protáhl zprava před Svobodu a bekhendem puk zasunul do sítě.

Začátek druhé části přinesl liberecký knokaut. V rozmezí čtyř minut se stav změnil na 1:5. Šmíd v přesilovce příklepem dostal hosty do vedení, o minutu později sebral vyražený puk Krenželok a bekhendovou kličkou překonal Svobodu potřetí.

Následně Liberec dvakrát využil přesilovku: bombou bez přípravy poslal Svobodu na střídačku opět Hudáček, ale i náhradník Dolejš zakrátko lovil puk z brány, když ho po další přesilovkové kombinaci volejem prostřelil Birner.

Úvodní pětiminutovka druhé části zápas rozhodla a Liberec už dál pouze kontroloval vysoké vedení. V 32. minutě se po individuálním průniku bekhendem prosadil Musil a v nástupu do třetího dějství zkompletoval hattrick Hudáček, který zblízka zakončil další liberecký kontr do otevřené obrany.

Utkání už se jen dohrávalo. Sedmigólovou šňůru hostů pak dokázal přerušit Mallet, jenž zblízka dopravil puk za Hrachovinu. V 58. minutě ještě zmenšil výši prohry neobsazený Bukarts.

Vítkovice se po sedmibrankovém přídělu propadly se 138 inkasovanými góly na pozici nejhůře bránícího mužstva soutěže.