Liberec dál vede extraligu, Sparta ve Varech nezaváhala

19:53
PRAHA - Hokejisté Liberce vyhráli ve 21. kole extraligy na ledě Českých Budějovic 3:2 a udrželi se na prvním místě tabulky.

Třinec (Adamský) foto: ČTK

Vyrovnaný zápas týmů z čela soutěže, které před jeho začátkem dělil jen jeden bod, rozhodl gól Lukáše Vantucha 41 sekund před koncem druhé třetiny.

Druhá je i nadále se ztrátou bodu Sparta, která vyhrála na ledě Karlových Varů 3:0 a oplatila Energii porážku z prvního vzájemného zápasu sezony.

Pražany k výhře dovedl brankář Tomáš Pöpperle, který podruhé v ročníku udržel čisté konto. Útočník Dominik Pacovský vstřelil gól už v sedmé vteřině zápasu, čímž vyrovnal rekord soutěže.

VÝSLEDKY 21. KOLA

Třinec - Litvínov 7:3 (3:0, 2:2, 2:1)
BK Mladá Boleslav - Pardubice 3:4 (0:0, 3:1, 0:3)
PSG Zlín - HC Plzeň 1929 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Rytíři Kladno - HC Slavia Praha 5:1 (3:0, 0:0, 2:1)
HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
HC Kometa Brno - HC Vítkovice Steel 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Č. Budějovice - Bílí Tygři Liberec 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)

Čisté konto dnes udržel i Sasu Hovi z Komety Brno, která přehrála Vítkovice 2:0 a podruhé za sebou neinkasovala. Blízko k zápasu "s nulou" měl i Lukáš Cikánek z Kladna, které přehrálo Slavii 5:1. Pražané potvrdili, že se střelecky trápí. V posledních třech duelech vstřelili jen jednu branku.

Velký obrat předvedly Pardubice na ledě Mladé Boleslavi. Domácí sice vedli 2:0 a 3:1, ale ve třetí třetině třikrát inkasovali a nakonec prohráli 3:4.

Rozhodující branku vstřelil Pavel Brendl v 59. minutě. Mladá Boleslav, nejhorší tým soutěže, prohrála počtvrté za sebou. Doma nezvládl svůj zápas i Zlín, jenž nestačil na Plzeň (1:3) a připsal si šestou porážku ve vzájemných zápasech s Indiány za sebou.