Lev zvítězil podruhé v řadě, Minsk přehrál 3:1

20:51
Hokejisté pražského Lva dokázali i potřetí v nové sezoně Kontinentální ligy bodovat, přestože absolvují šňůru po soupeřových arénách. Dnes si připsali druhé vítězství, když vyhráli na ledě Dinama Minsk 3:1. O dalším tříbodovém zisku rozhodl po polovině zápasu útočník Tomáš Kubalík, jenž tak odpověděl na vyrovnání domácích.

Hokejisté Lva oslavují branku foto: ČTK

Lvům patřila úvodní příležitost zápasu, když při vyloučení českého beka ve službách Dinama Krajíčka našel Němec najíždějícího Christensena, jehož zakončení však stál v cestě gólman Haugen. V osmé minutě už však uspěl po bekhendovém blafáku Klepiš a poslal hosty do vedení. Gólman Pražanů Vehanen se poté musel vytáhnout proti Meleškovi.

Připravujeme podrobnosti

Hned zkraje druhé části se proti pravidlům provinil Birner, a přestože si na trestné lavici odseděl celé dvě minuty, Minsk se nedlouho po skončení jeho trestu dočkal vyrovnání po úspěšné teči Pavloviče. Lev pak ustál další oslabení a v 31. minutě to byl právě provinilec Kubalík, který vrátil souboru kouče Václava Sýkory vedení. To navíc v 38. minutě navýšil na druhý pokus Sekáč.

V závěrečném dějství už se Lev soustředil na hlídání náskoku a příliš vzruchu tato část hry nepřinesla. Dinamo nevrátily do hry o body ani další dvě početní výhody. V sobotu uzavřou Pražané své úvodní turné na ledě Spartaku Moskva.

Výsledky KHL

Dinamo Minsk - Lev Praha 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 24. Pavlovič (Kitarov) - 8. Klepiš (Kapanen, Danielsson), 31. Kubalík (Oystrick), 38. Sekáč (Zackrisson). Rozhodčí: Bukin, Bělov - Strelcov, Tarasov. Vyloučení: 2:7. Bez využití. Diváci: 10.060.

Sestavy: Minsk: Haugen - Krajíček, Goroško, Meech, Sinkjevič, Černook, Filičkin, Lisovec - Platt, Micflikier, Kaljužnyj - Irgl, Zacharov, Gavrus - Meleško, Stas, Jefimenko - Kirjuščenkov, Pavlovič, Kitarov - Dadonov. Trenér: Alexandr Andrijevskij.

Lev: Vehanen - Oystrick, O'Byrne, Ševc, Nakládal, Jaakola, Němec, Humphries - Danielsson, Kapanen, Klepiš - Birner, Tatíček, Řepík - Ridderwall, Christensen, Kubalík - Sekáč, Zackrisson, Thörnberg. Trenér: Václav Sýkora.

Omsk - Atlant Mytišči 4:3

Barys Astana - Petrohrad 2:5 (za hosty Červenka 1+2)

Chanty-Mansijsk - Čerepovec 3:1 (za domácí Trončinský 0+1)

Jekatěrinburg - Jaroslavl 0:4

Kazaň - Magnitogorsk 3:2

Nižnij Novgorod - Nižněkamsk 0:2