Lev Praha zakončil turnaj v Doněcku prohrou s Jekatěrinburgem

19:27
DONĚCK - Hokejisté Lva Praha zakončili vystoupení na turnaji v Doněcku porážkou s Jekatěrinburgem 1:3 a obsadili konečné čtvrté místo o bod před posledním Petrohradem. Pro svěřence Josefa Jandače to byla zároveň generálka na vstup do Kontinentální ligy, který čeká Lva ve čtvrtek od 20:00 v pražské Tipsport Aréně proti Dinamu Riga.

Lev Praha (Tomáš Rachůnek) foto: ČTK

Lev nastoupil do utkání bez celého prvního útoku Klepiš, Vrána, Bartečko, nenastoupil ani obránce Němec a v brance se objevil slovenský gólman Melicherčík, jehož pražský klub testuje. Naopak poprvé se v utkání po zranění představil útočník Juraj Mikúš.

Po bezbrankové úvodní třetině dostal Avtomobilist s dvěma českými hokejisty Josefem Strakou a Pirošem v sestavě do vedení po půlminutě druhého dějství slovenský zadák Mezei. Ve 38. minutě sice vyrovnal v přesilovce Kanaďan Paul Szczechura, ale za 51 vteřin vrátil Jekatěrinburgu vedení Alexandr Strelcov a v polovině závěrečné části v přesilovce pojistil výsledek Gimatov.

Tři porážky a sedm výher

Lev si tak připsal v přípravě v deseti zápasech sedm výher a tři porážky. První duel vyhrál nad Kladnem 3:2 po samostatných nájezdech, pak zdolal Liberec (3:2), Spartu (4:2), následně ve Švýcarsku Čerepovec (3:1), Lugano (7:3) a Biel (9:1).

V Doněcku nejdříve zvítězil znovu nad Čerepovcem 4:0 a následně podlehl domácímu Donbassu 2:3, Petrohradu 4:5 po samostatných nájezdech a nakonec i Jekatěrinburgu.

Nyní se Lev vrací do Prahy a bude se připravovat na soutěžní start. V něm ho čekají tři duely doma, po Dinamu Riga ještě přivítá v sobotu Spartak Moskva a v pondělí Donbass Doněck.