Lev vyhrál v KHL posedmé díky hattricku Christensena

21:16aktualizováno  22:33
PRAHA - Hokejisté Lva Praha porazili Chanty-Mansijsk 4:0 a připsali si sedmou výhru v devátém zápase Kontinentální ligy. Na vítězství nováčka nad nejhorším týmem soutěže se třemi góly podílel útočník Erik Christensen. Brankář Tomáš Pöpperle udržel počtvrté v sezoně čisté konto.

Utkání KHL Lev Praha - Chanty-Mansijsk. Autor čtvrtého gólu Lva Erik Christensen (vlevo) se raduje se spoluhráčem Jiřím Novotným foto: ČTK

Lev Praha - Chanty-Mansijsk 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Christensen z trest. střílení, 19. Christensen (Pickard, Hunkes), 23. Surový (Němec, Oystrick), 27. Christensen (Voráček, Hunkes). Rozhodčí: Bondar, Bulanov - Metalnikov, Sirotkin. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 4521.

Zápas sledovala nejnižší pražská návštěva na KHL - 4521 diváků. I přes výsledkově jasný zápas měli hosté v úvodu převahu. I díky třem přesilovým hrám, přičemž 31 sekund hrála Jurga v pěti proti třem, měl více práce Pöpperle než brankář hostů Masalskis. Čisté konto ale udržel a v závěru první třetiny jeho spoluhráči udělali důležitý krok k zisku tří bodů.

Nejprve v 19. minutě fauloval Chlincev v gólové šanci Christensena, rozhodčí nařídili trestné střílení, které kanadský útočník bezpečně proměnil. O 14 sekund později Christensen předvedl své umění podruhé, když po samostatné akci prostřelil Masalskise.

Nestavíme si vzdušné zámky, krotí euforii kouč Jandač

Kouč Šepelev nasadil do druhé třetiny gólmana Birjukova, jenž ale neměl úspěšný vstup. Hned po první vážnější střele z hokejky Surového kapituloval. Následně Christensen zkompletoval hattrick, když mu do gólové šance nezištně přihrál Voráček.

Závěrečná třetina se hrála jen z povinnosti. Otázkou pouze bylo, zda Pöpperle udrží čtvrtou nulu, což se nakonec stalo. Lev nadále kraluje západní konferenci KHL. Jugra, za kterou hraje i český obránce Trončinský, má na kontě i nadále jen tři body.

"V první třetině jsme hráli špatně. Měli jsme problémy a často jsme hráli v oslabení. Po prvním gólu se náš výkon trochu zlepšil a poté jsme se i uklidnili," řekl trenér Josef Jandač.  Celkově ale s výkonem svých svěřenců příliš spokojen nebyl. "I přes výhru jsme nepodali dobrý výkon." Lev vévodí Západní konferenci se ziskem 20 bodů, Jandač to ale nepřeceňuje.

"Je dobré, že jsme si nějaké body nahráli, ale nestavíme si vzdušné zámky. Víme, že je teprve začátek sezony a čekají nás další těžké zápasy," podotkl. Jeho protějšek Sergej Šepelev řekl, že rozhodl závěr první třetiny. "Na začátku jsme hráli dobře, pak ale přišly šance a góly soupeře a náš výkon se zhoršoval. Chlapci si přestali věřit a tím bylo vše dané," uvedl Šepelev.