Lev vyhrál na ledě Jaroslavle a je jediný krůček od finále KHL

17:44
JAROSLAVL - Jediné vítězství dělí hokejisty Lva Praha od postupu do finále play off Kontinentální ligy. Svěřenci kouče Kariho Jalonena vyhráli třetí duel na ledě Lokomotivu Jaroslavl 3:0 a stejným poměrem vedou i v sérii. Dva góly vítězů dal v přesilovkách útočník Martin Thörnberg, výhru dovršil bek Nathan Oystrick. Své druhé čisté konto v play off vychytal gólman Petri Vehanen.

Hráči Lva se radují z gólu. foto: ČTK

Za poslední čtyři vystoupení ve vyřazovacích bojích inkasoval Lev jediný gól. Postup do finále mohou Pražané slavit v úterý, kdy se hraje od 17 hodin znovu v Jaroslavli.

Ohlasy trenérů

Dave King (Jaroslav): "Lev Praha má zkušený tým a hráli celých šedesát minut organizovaný hokej. Mohu říct, že je to pro naše mladé hráče velká zkušenost. Máme za sebou těžké série s Petrohradem a předtím s Dynamem Moskva a začínají nám docházet síly. Ale musím ocenit charakter týmu, i za stavu 0:3 hráči padají do střel."

Kari Jalonen (Lev Praha): "Byli jsme na zápas výborně připravení a celých šedesát minut jsme hráli velmi dobře. Jdeme krok po kroku a nepřemýšlíme nad tím, jaký výsledkem můžeme vyhrát sérii. Teď se musíme dobře připravit na další zápas."

Vyprodané hlediště s více než devíti tisícovkami diváků zpočátku trnulo při šanci Novotného, kapitána hostů i Ridderwallovu dorážku však vychytal Sanford. Před polovinou úvodní třetiny stupňoval svůj tlak naopak Lokomotiv, vynutil si přesilovku, ale Vehanen držel bezbrankový stav.

V 16. minutě dostal stejnou příležitost Lev, přičemž Vasiljeva následoval záhy na trestnou lavici ještě Pašnin. Hosté sice 82 vteřin výhody pět na tři nezužitkovali, ale poté udeřil z mezikruží ranou bez přípravy při pokračující klasické přesilovce tísněný Thörnberg. Vyrovnání měl na holi ještě před přestávkou Holös, ale nedal.

Zkraje druhé části ubránil český celek zbývající čas v oslabení. Ve 29. minutě mohl přidat druhý gól Kubalík, na Sanforda však nevyzrál.

Navýšit vedení se Pražanům přece jen podařilo a s podobným scénářem jako v prvním případě. V přesilovce před druhou přestávkou zakončil znovu Švéd Thörnberg a přidal v čase 39:20 důležitý druhý gól.

Lev navíc udeřil brzy po nástupu do třetí třetiny, když Oystrickova rána skončila s pomocí teče jednoho z domácích hráčů za Sanfordovými zády. Skvěle rozehraný duel už si hosté nenechali vzít. Čisté konto nepokazila Vehanenovi šance Apalkova ani závěrečná power play Lokomotivu.

Lokomotiv Jaroslavl - Lev Praha 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Thörnberg (Řepík, Vrána), 40. Thörnberg, 44. Oystrick. Rozhodčí: Kulakov, Rönn - Birin, Morozov. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. Diváci: 9087. Stav série: 0:3.

Jaroslavl: Sanford - Jakovlev, Kronwall, Vasiljev, Ljubuškin, Holös, Višněvskij, Gorochov, Pašnin - Plotnikov, Apalkov, Averin - Platt, Sprukts, M. Redlihs - Galimov, Kartajev, Koňkov - Černikov, Petrov, Kapustin. Trenér: Dave King.

Lev: Vehanen - Ševc, Mäenpää, Němec, Oystrick, O'Byrne, Gragnani, Nakládal - Azevedo, Novotný, Ridderwall - Thörnberg, Vrána, Sekáč - Řepík, Kapanen, Birner - Kubalík, Zackrisson, Matai. Trenér: Kari Jalonen.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...