Lev Praha v domácí premiéře porazil Viťaz Podolsk 4:1

20:41
PRAHA - Hokejisté Lva Praha ve své domácí premiéře v nové sezoně Kontinentální ligy vyhráli nad Viťazem Podolsk 4:1 a připsali si v pátém utkání třetí výhru. O dvě branky jediného českého účastníka KHL se postaral Švéd Martin Thörnberg, po jedné vstřelili Kanaďan Justin Azevedo a Fin Niko Kapanen. Zápas navštívilo pouhých 2441 diváků, nejméně za působení Lva v soutěži. Další duel hraje pražský klub ve čtvrtek s Nižním Novgorodem.

Lev - Viťaz Podolsk. foto: ČTK

V úvodní dějství branka nepadla. Do první šance se dostal Oystrick, ale švédský brankář hostů Backlund byl na místě. Na druhé straně minul při Ševcově vyloučení Rybin a Vehanen odolal i po průniku Koroljuka.

Blízko vedení byl Lev v sedmé minutě, kdy Vránův pokus zastavila tyč. Pražané se pak ubránili v dalším oslabení a v závěru úvodní části při Mezeiově trestu mířil do odkryté branky Řepík, ale Backlund stihl reflexivně zasáhnout.

Začátek druhé třetiny patřil Lvu a po 93 vteřinách se dočkal vedení. Sekáč obkroužil branku a Backlund jeho bekhendový pokus jen vyrazil k Thörnbergovi, který doklepl puk do prázdné branky. V 26. minutě Pražané šťastně zvýšili, když si Azevedovo nahození srazil gólman Viťazu do branky.

Pražané byli při chuti a v 28. minutě Birnerova rána skončila na tyči. Po polovině utkání zvýšil Kapanen, který zakončil z pravé strany povedenou kombinaci při Chafizulinově vyloučení. Šance Viťazu spolehlivě chytal Vehanen. Další možnost domácích měl Sekáč.

Po minutě závěrečného dějství se prohnal obranou Lva Koroljuk a Kanaďan Iggulden do prázdné branky snížil. Lev si ale náskok hlídal. Vehanena otestovali Iggulden a Koroljuk. Pražané měli možnost hrát po faulech Koroljova a Soloduchina přesilovky, při té druhé ještě v 58. minutě trefil Novotný tyč.

Necelé dvě minuty před koncem opustil led po faulu Koroljuka zraněný obránce Němec. Ruský útočník byl vyloučen na pět minut a do konce utkání a Lev ještě v přesilovce zvýšil díky Thörnbergovi.

Lev Praha - Viťaz Podolsk 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 22. Thörnberg (Sekáč, Němec), 26. Azevedo (Ridderwall), 32. Kapanen (Oystrick, O'Byrne), 59. Thörnberg (Nakládal, Ševc) - 41. Iggulden (Koroljuk, Pyett). Rozhodčí: Anisimov, Naumov - Birin, Medveděv. Vyloučení: 4:4, navíc Koroljuk (Viťaz) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 2441.

Lev Praha: Vehanen - O'Byrne, Oystrick, Nakládal, Ševc, Němec, Mikuš, Humphries - Klepiš, Kapanen, Novotný - Christensen, Azevedo, Ridderwall - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Řepík, Vrána, Birner. Trenér: V. Sýkora.

Viťaz Podolsk: Backlund - Chafizulin, Malevič, Mezei, Pyett, Golovkov, Rozin, Korovnik, Kudinov - Afinogenov, Hennessy, Rybin - Šitikov, Iggulden, Koroljuk - Soloduchin, Rybakov, Koroljov - Kudreman, Mamin, Poltorak. Trenér: Jurij Leonov.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...