Lev otočil zápas v Chabarovsku, zvítězil 3:2

10:16
CHABAROVSK - Hokejisté Lva Praha zakončili v Kontinentální lize úspěšně třízápasové turné po Sibiři, když dnes zvítězili na ledě Chabarovsku 3:2. Svěřenci kouče Václava Sýkory sice jako první inkasovali, ale i díky dvěma trefám Erika Christensena zápas otočili.

Lev Praha foto: ČTK

V brance Lva dostal oproti minulému zápasu v Novokuzněcku před Štěpánkem přednost Pöpperle a stejně jako spoluhráči se musel rychle rozkoukat.

Pražané se potřebovali dostat do zápasového tempa v nezvyklém čase, neboť v době úvodního vhazování bylo v České republice sedm hodin ráno.

V úvodu se hrálo více před Pöpperlem, který také jako první inkasoval, když ho střelou pod horní tyčku překonal v osmé minutě po přihrávce zpoza branky Šitikov. Hned poté hosté ustáli oslabení po Škoulově trestu za hákování a v 16. minutě už bylo díky Mikúšovi vyrovnáno.

Na začátku druhé části mohli domácí opět vést, ale Pöpperlem vyražený kotouč nedokázal nikdo z hráčů Amuru dorazit. Chabarovsk pak nevyužil další přesilovku po vyloučení Christensena a byl to právě kanadský centr, kdo překlopil vývoj duelu na stranu Lva.

Lev Praha (Václav Sýkora)

Z nenápadné akce ve 34. minutě překonal Murygina a hosté vedli. Náskok mohl zvýraznit Bartečko, ve velké příležitosti ovšem nemířil přesně.

Pöpperle v Chabarovsku zářil

Zkraje třetího dějství se nejprve vyznamenal proti krajanu Petružálkovi, na druhé straně nevyužil chyby domácích Voráček. Ve 47.minutě si nejproduktivnější Čech v KHL Petružálek opět vylámal zuby na Pöpperlem a Amur to muselo hodně mrzet. V 50. minutě důrazný Christensen přidal svůj druhý zásah v utkání a zvýšil na 3:1.

Lev následně nevyužil početní výhodu a přišel strhující závěr. Nejprve mohl zkompletovat hattrick Christensen, jenže nedal a místo toho na druhé straně 67 sekund před vypršením základní hrací doby Lindgren snížil. Chvilku nato musel na trestnou lavici Chára a Pražanům bylo hodně horko, zejména když domácí dostali potřetí puk za Pöpperleho záda, ale sudí krátce předtím hru přerušili a gól neuznali. Poté už Lev tlaku odolal.

V dalším utkání čeká Pražany ve středu doma Nižnij Novgorod.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...