8. června 2007 10:23 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Lendl fandí Česku, i když hraje s USA

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse

PRAHA Do Česka se vrátil na den přesně po roce a půl. Jeden z nejlepších tenistů světa v historii Ivan Lendl (47 let), žijící dlouhé roky v USA, hodlá během krátké dvoudenní návštěvy rodné vlasti navštívit tenisový turnaj UniCredit Czech Open v Prostějově a zúčastní se také golfového turnaje osobností ve Slavkově u Brna.

* Když čas od času přistáváte v Ruzyni, vnímáte stejný pocit, jako když cestujete do jakékoliv jiné země?

Samozřejmě, že cítím něco jiného. Tady jsem se narodil a žil téměř do svých devatenácti let. Takže k Česku mám úplně jiný vztah a vždycky se sem těším. Často sleduji hokej a fotbal a když s někým hraje Česko, tak asi ani nemusím říkat, komu fandím.* A komu fandíte, když se v hokeji střetnou Česko a USA?

Taky Česku. Většinou jsem při hokejových zápasech fandil kamarádům, ale vzhledem k tomu, že se v hokeji už nepohybuju, tak ty kluky ani neznám. A co se týče fotbalu, zrovna včera jsem se snažil podle tabulky vypočítat, s kým ještě český tým bude ve skupině o postup na mistrovství Evropy hrát. Ani nevím, jestli se mi to přesně podařilo.

* Čemu se momentálně v životě nejvíc věnujete?

Nejvíc času mi zaberou dcery. Hrají golf, zrovna dneska je čeká poslední kolo turnaje v Georgii.

* LN Kdy jste si naposledy zahrál golf vy?

V pondělí. Nemám ale moc času na trénink, takže hraju o něco hůře než dříve. Turnaj ve Slavkově proto pojmu spíše jako společenskou událost...

* Zahrajete si ještě někdy tenis?

Naposledy jsem vzal raketu do ruky v březnu v Texasu. Šlo o charitativní činnost, aby vydělali peníze na turnaj.

* Myslíte si, že již lze Federera považovat za nejlepšího tenistu historie?

To je velice složitá otázka, nedá se na ni dost rychle odpovědět. Hodně bude záležet na tom, co se stane v pátek v Paříži. Kdyby postoupil do finále, může to pak být nejdůležitější zápas historie.
  • 2Diskuse
Najdete na Lidovky.cz