Leicester si poradil s Arsenalem a je druhý, nezastavitelná Chelsea válí dál

Fotbalisté Leicesteru slaví gól do sítě Arsenalu. foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Leicesteru porazili ve 12. kole anglické ligy 2:0 Arsenal a po čtvrté výhře za sebou se posunuli na druhé místo tabulky. Třetí je o skóre Chelsea, jež zdolala stejným výsledkem Crystal Palace a naplno bodovala dokonce pošesté v řadě. Oba celky může ale v neděli znovu předstihnout mistrovský Manchester City, pokud zvládne šlágr na hřišti vedoucího Liverpoolu.
  15:47

Klíčovým mužem Leicesteru proti Arsenalu byla jeho dlouholetá opora Jamie Vardy, jenž je s 11 góly nejlepším střelcem soutěže. Anglický útočník nejprve v 68. minutě otevřel skóre a o sedm minut později přihrál na druhý gól Jamesi Maddisonovi. Arsenal nevyhrál počtvrté za sebou a v tabulce je šestý.

Chelsea se v londýnském derby poprvé prosadila v 52. minutě zásluhou Tammyho Abrahama. Dvaadvacetiletý anglický útočník se stal po Arjenu Robbenovi druhým nejmladším hráčem „Blues“, který nastřílel v Premier League deset branek. V tabulce střelců je druhý za Vardym. Vítězství svěřenců trenéra Franka Lamparda pojistil v 79. minutě Christian Pulisic.

Tottenham doma remizoval se Sheffieldem United 1:1 a popáté za sebou nedokázal zvítězit. Spurs se ujali vedení v 58. minutě po gólu Son Hung-mina. Na zásah korejského útočníka odpověděl obránce George Baldock. Sheffield neprohrál v soutěži v pátém utkání v řadě, přičemž potřetí remizoval.

Burnley si poradilo s West Hamem 3:0 a zvítězilo po třech porážkách v lize. „Kladiváři“ nevyhráli šesté kolo po sobě.

Everton si ze Southamptonu odvezl výhru 2:1. Předposlední Southampton naplno nebodoval v sedmém duelu v řadě.

Newcastle zdolal Bournemouth 2:1. „Straky“ od 14. minuty prohrávaly, ale v rozmezí 42. až 52. minuty DeAndre Yedlin a Ciaran Clark skóre obrátili.