Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Leicester se dál trápí. Po remíze v Middlesbourgh je nejhorším obhájcem historie

16:06aktualizováno  20:31
LONDÝN - Fotbalisté Leicesteru uhráli na hřišti nováčka anglické ligy Middlesbrough jen bezbrankovou remízu. Po 20 kolech mají na kontě jen 21 bodů, což je nejhorší bilance obhájce titulu v této fázi sezony v historii Premier League. Na výhru na půdě soupeře čekají svěřenci trenéra Claudia Ranieriho už dvanáct utkání.

Zklamaný brankář Leicesteru Kasper Schmeichel. foto: Reuters

Jen remízu 2:2 uhrál Liverpool na půdě Sunderlandu. Vedoucí Chelsea jim tak může utéct už na osm bodů, pokud zvládne úterní dohrávku s Tottenhamem. K Liverpoolu se navíc na rozdíl dvou bodů dotáhl třetí Manchester City, který porazil Burnley 2:1, přestože hrál hodinu v oslabení bez vyloučeného Fernandinha.

Liverpool prožívá nejlepší sezonu v historii podle počtu získaných bodů, ale zápas v Sunderlandu mu nevyšel podle představ. Po gólu Daniela Sturridge vedl, jenže krátce nato proměnil Jermain Defoe penaltu za faul. Stal se teprve čtvrtým hráčem v historii Premier League, který dal v deseti různých sezonách alespoň deset gólů. Před ním se to povedlo jen Franku Lampardovi, Waynu Rooneymu a Alanu Shearerovi.

Daniel Amartey z Leicesteru a Alvaro Negredo z Middlesbrough.
Zklamaný stoper Leicesteru Robert Huth.

Hosty znovu poslal do vedení v 72. minutě po rohu Sadio Mané, ale ani to na pátou výhru v řadě Liverpoolu nestačilo. Právě Mané sedm minut před koncem zahrál ve zdi rukou a další penaltu proměnil opět Defoe, který si vybral stejné místo v brance jako při prvním pokusu.

To Manchester City vydoloval všechny tři body, ačkoli hrál od 31. minuty bez vyloučeného Fernandinha. Brazilec dostal svou třetí červenou kartu v posledních šesti soutěžních zápasech za ostrý skluz zepředu oběma nohama na Johanna Gudmundssona.

Anglická fotbalová liga - 20. kolo

Manchester City - Burnley 2:1 (58. Clichy, 62. Agüero - 70. Mee),Middlesbrough - Leicester 0:0, Everton - Southampton 3:0 (73. Valencia, 81. Baines z pen., 89. Lukaku), Sunderland - Liverpool 2:2 (25. a 84. Defoe obě z pen. - 19. Sturridge, 72. Mané), West Bromwich - Hull 3:1 (49. Brunt, 62. McAuley, 73. Morrison - 21. Snodgrass), West Ham United - Manchester United 0:2 (63. Mata, 78. Ibrahimovic).

Citizens i tak vydřeli výhru. V 58. minutě se v rohu pokutového území uvolnil Gaël Clichy a jeho střela po zemi skončila v brance. Pro francouzského beka to byl teprve třetí gól během 311 zápasů Premier League. O čtyři minuty později zvýšil Sergio Agüero, který z úhlu dorážel neúspěšný pokus spoluhráče. Hosté už jen snížili po rohu, když trefu Bena Meeho o břevno musela potvrdit branková technologie. V závěru ještě Manchester zachránilo břevno.

Uspěl i Manchester United, který vyhrál 2:0 na hřišti West Hamu. Připsal si tak už šestou ligovou výhru za sebou a celkem je od začátku listopadu 13 soutěžních zápasů neporažen. To se United povedlo naposledy v březnu 2013 ještě pod legendárním koučem Alexem Fergusonem.

West Ham hrál v oslabení už od 15. minuty, kdy dostal nejrychlejší červenou kartu sezony Sufján Fighúlí za ostrý skluz. Manchester přesilovou hru využil až v 63. minutě zásluhou Juana Maty. O čtvrt hodiny později pečetil výhru Zlatan Ibrahimovic. Pro něj to byla 18. soutěžní trefa v sezoně, čímž už v polovině ročníku překonal nejlepšího střelce United z minulé sezony Anthonyho Martiala.

Fotbalisté Leicesteru uhráli na hřišti nováčka Middlesbrough jen bezbrankovou remízu. Po 20 kolech mají na kontě jen 21 bodů, což je nejhorší bilance obhájce titulu v této fázi sezony v historii Premier League. Na výhru na půdě soupeře čekají svěřenci trenéra Claudia Ranieriho už dvanáct utkání.

Leicesteru opět chyběl potrestaný útočník Jamie Vardy a ve třech zápasech bez svého kanonýra vstřelil tým jediný gól. Proti pevné obraně Middlesbrough se hosté neprosadili ani do velké šance. Jedinou velkou příležitost skórovat měli domácí, když se k odraženému míči dostal Gastón Ramírez, ale z voleje pálil těsně vedle.