Arsenal s Čechem porazil neoblíbené Swansea, Chelsea nedala Leicesteru šanci

15:37aktualizováno  19:30
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru City podruhé za sebou v anglické lize ztratili. S Evertonem remizovali 1:1 a v čele tabulky jsou před Arsenalem už pouze o skóre. Londýnský celek s Petrem Čechem v brance totiž porazil neoblíbeného soupeře Swansea 3:2. Třetí Tottenham remizoval na hřišti West Bromwiche 1:1.

Victor Moses slaví třetí gól Chelsea do sítě Leicesteru. foto: Reuters

Chelsea porazila Leicester jednoznačně 3:0 po gólech Diega Costy, Edena Hazarda a Victora Mosese. Úřadující mistr čeká na venkovní výhru od dubna, v této sezoně na soupeřových hřištích prohrál všechny čtyři zápasy při skóre 3:13.

Velkou šanci dostat se do vedení proti Evertonu měl Manchester City v 43. minutě. Jagielka fauloval ve vápně Silvu, De Bruyneho penaltu ale vyrazil gólman Stekelenburg. Přestože byli domácí „Citizens“ mnohem aktivnější, první gól zápasu dali nakonec hosté. V 64. minutě s míčem téměř polovinu hřiště proběhl útočník Lukaku a překonal brankáře Brava. V posledních pěti utkáních se belgický reprezentant prosadil šestkrát.

Anglická fotbalová liga - 8. kolo:

Chelsea - Leicester 3:0 (7. Costa, 33. Hazard, 80. Moses)

Arsenal - Swansea 3:2 (26. a 33. Walcott, 57. Özil - 39. Sigurdsson, 66. Bastón),

Bournemouth - Hull 6:1 (45. z pen. a 65. Stanislas, 5. Daniels, 41. Cook, 83. Wilson, 89. Gosling - 34. Mason),

Manchester City - Everton 1:1 (72. Nolito - 64. Lukaku),

Stoke - Sunderland 2:0 (8. a 45.+1 Allen),

West Bromwich - Tottenham 1:1 (82. Chadli - 89. Alli),

Další zápasy: 18:30 Crystal Palace - West Ham United.

Kapitán hostů Jagielka neprožil povedený zápas. V 70. minutě zařídil druhý pokutový kop pro Manchester, tentokrát se jeho exekuce ujal střídající Agüero, ani argentinský střelec ale proti Stekelenburgovi neuspěl. „Citizens“ v této sezoně neproměnili čtyři z osmi penalt. Bod pro domácí ale posléze zachránil střídající Nolito, kterému stačila ke skórování minuta na hřišti.

Jubilejní 50. soutěžní start v dresu Arsenalu si připsal brankář Petr Čech. Přestože jej neoslavil čistým kontem, mohl se radovat z těsného vítězství proti Swansea, kterou poprvé vedl americký trenér Bob Bradley. Ve velké formě hraje Walcott, který v prvním poločase dvěma góly poslal „Kanonýry“ do vedení a v devíti soutěžních zápasech této sezony se podílel na stejném počtu branek - sedm dal a u dvou asistoval.

Do přestávky ještě snížil Sigurdsson, v druhém poločase ale dvoubrankový náskok domácím vrátil Özil a stylově oslavil dnešní 28. narozeniny. Swansea se sice následně znovu dostala na dostřel po gólu Bastóna a navíc posledních 20 minut hrála přesilovku, domácí ale o šestou výhru v řadě neobrala. Arsenal porazil „Labutě“ v lize na Emirates Stadium po pěti letech.

Tottenham prohrával na hřišti West Bromwiche od 82. minuty po zásahu Chadliho, který v předchozích třech sezonách působil právě v týmu „Kohoutů“. Belgický záložník se podílel na šesti z posledních sedmi gólů WBA: čtyři dal a na dva přihrál. Minutu před koncem ale bod pro hosty zachránil Alli a Tottenham zůstal jediným neporaženým celkem Premier League.

Už v sedmé minutě „Blues“ otevřeli skóre zápasu s Leicesterem, když Hazardův rohový kop Matič patičkou prodloužil k volnému Costovi, který si připsal sedmý gól v sezoně a vede tabulku střelců. Španělský útočník se v 62 zápasech za Chelsea přímo podílel na 50 brankách: 39 dal a na 11 přihrál. Leicester inkasoval v tomto ročníku Premier League už pátý gól po rohu, což se nepřihodilo žádnému jinému týmu.

A pro „Lišky“ bylo v prvním poločase ještě hůř. Luiz z přímého kopu trefil pouze spojnici branky, v 33. minutě si už ale s gólmanem Schmeichelem poradil Hazard. Belgičan má na kontě 44 ligových gólů a od jeho debutu v soutěži v srpnu 2012 se žádný záložník neprosadil vícekrát.

Chelsea měla v druhé půli i trochu štěstí, když Luiz srazil míč do tyče vlastní branky. Blízko brance byl i domácí záložník Kanté, který se v minulé sezoně radoval z titulu Leicesteru, jeho pokus ale obránce Morgan vyrazil mimo.

Jamie Vardy v rozhovoru s Davidem Luizem.
Thibaut Courtois z Chelsea ve spolupráci s Gary Cahillem zasahuje proti Islamu...

Deset minut před koncem definitivně rozhodl po povedené Chalobahově efektní přihrávce Moses. Leicester z posledních tří duelů získal jediný bod a nachází se až na 13. místě.

Debakl 1:6 si z Bournemouthu odvezl Hull, který sice prožil povedený start sezony, poslední čtyři zápasy ale prohrál. Bournemouthu se naopak zejména na domácím stadionu daří - zvítězil zde v posledních třech utkáních.

Souboj posledních dvou týmů ovládlo Stoke, které porazilo 2:0 Sunderland. Obě branky vstřelil velšský reprezentant Allen, který se prosadil ve čtyřech soutěžních zápasech po sobě (třikrát za klub a jednou za Wales).