Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

Leicester se po další výhře 1:0 opět o krok přiblížil senzačnímu titulu

17:15aktualizováno  19:00
LONDÝN - Fotbalisté Leicesteru porazili v 32. kole anglické ligy Southampton 1:0 a v čele tabulky mají už sedmibodový náskok před druhým Tottenhamem. Jediný gól zápasu dal kapitán Leicesteru Wes Morgan, který se prosadil poprvé od loňského května.

Radost fotbalistů Leicesteru po vítězství nad Southamptonem. foto: Reuters

Vzhledem k sobotní remíze Tottenhamu 1:1 v Liverpoolu mohl dnes Leicester zaváhání londýnského celku využít k upevnění první pozice a zásadní krok k tomu udělal v 38. minutě.

32. kolo Premier League

Leicester - Southampton 1:0 (38. Morgan), Manchester United - Everton 1:0 (54. Martial).

Domácí ubránili několik šancí Southamptonu a vzápětí po Fuchsově centru hlavou přesně zakončil Morgan. Leicesteru se podařilo otevřít skóre v 22 z 32 zápasů a v této statistice je nejlepší v Premier League.

V druhé půli musel několik povedených zákroků předvést brankář hostů Forster, za Southampton se ale nikdo střelecky neprosadil a sedmý tým tabulky po třech zápasech bez prohry poprvé nebodoval. Leicester udržel čisté konto v sedmi z posledních osmi domácích utkání.