Leicester ještě titul slavit nemůže. Na hřišti Manchesteru United remizoval 1:1

17:00
MANCHESTER/PRAHA - Fotbalisté Leicesteru a jeho fanoušci ještě stále nemohou slavit historicky první triumf v Premier League. Ve 36. kole totiž remizovali na hřišti Manchesteru United 1:1. Titul však mohou oslavovat bez boje už zítra, pokud v tabulce druhý Tottenham nevyhraje v londýnském derby na hřišti Chelsea.

Robert Huth a jeho spoluhráči stále ještě musí na oslavy titulu s fanoušky čekat. foto: Reuters

Boháč Ranieri. Za triumf Leicesteru dostane 233 milionů korun

Naděje na brzké oslavy titulu Leicesteru se rozplynuly už po sedmi minutách hry, když se prosadil Anthony Martial, s devíti góly nejlepší střelec manchesterského celku.

To Leicester se musel bez svého nejobávanějšího útočníka obejít, Jamie Vardy si proti United odpykal disciplinární trest. Přesto dokázal adept na titul brzy vyrovnat, kapitán Wes Morgan skóroval hlavou po standardní situaci.

Radost fotbalistů Leicesteru po vítězství nad Southamptonem.
Leicester vs. West Ham United (sudí nařizuje penaltu proti West Hamu).

Absence Vardyho však byla na hře Leicesteru znát. Ačkoliv se hosté dostávali do šancí, nedokázali je využít.

Příležitost ke změně skóre mohla přijít v závěru prvního poločasu po zákroku Marcose Roja na Rijáda Mahríze, sudí Michael Oliver však pokutový kop proti United nenařídil.

Premier League - 36. kolo:

Swansea - Liverpool 3:1 (20. a 67. Ayew, 33. Cork - 65. Benteke)

Manchester United - Leicester 1:1 (8. Martial - 17. Morgan)

Southampton - Manchester City 4:2 (28., 57. a 68. Mané, 25. Long - 44. a 78. Iheanacho).

Leicesteru se nedařilo ani po změně stran, krátce po přestávce v jedné z největších šancí zápasu selhal Šindži Okazaki a zamířil těsně vedle.

V závěru utkání však měli blíž ke gólu domácí, hlavička Chrise Smallinga trefila tyč. Po druhé žluté kartě byl navíc vyloučen Daniel Drinkwater za faul na hranici vápna, ani tentokrát však sudí penaltu nenařídil a následnou početní výhodu domácí nevyužili.

Stále ale mají osud ve svých rukou, k ligovému triumfu jim stačí získat ve zbývajících dvou kolech soutěže dva body. Naději jim také může dodávat bilance Tottenhamu proti Chelsea, na jejím hřišti totiž naposledy dokázal zvítězit v roce 1990.

Citizens prohráli a přišli o třetí místo

Manchester City po pěti zápasech bez porážky překvapivě prohrál se Southamptonem 2:4 a na třetí místo, které zaručuje přímý postup do Ligy mistrů, mu chybí tři body. Tuto ztrátu může stáhnout už v příštím kole, kdy se utká právě se třetím Arsenalem.

Vítězství Southamptonu zařídil senegalský útočník Sadio Mané, který hattrickem navázal na úvodní gól zápasu Shanea Longa.

Mané se stal prvním hráčem od roku 2008, který proti City zaznamenal hattrick. Hosté se zmohli pouze na zkorigování výsledku před přestávkou a ke konci utkání díky dvěma brankám devatenáctiletého útočníka Kelechiho Iheanacha.

Liverpool s mladíky prohrál ve Swansea

Liverpool nečekaně prohrál na hřišti Swansea 1:3 a výrazně si zkomplikoval boj o evropské poháry. Na šestou příčku zaručující účast alespoň v kvalifikaci Evropské ligy ztrácejí svěřenci trenéra Jürgena Kloppa čtyři body.

Liverpool nastoupil do zápasu s osmi změnami v sestavě a s věkovým průměrem 23 let se jednalo o jeho nejmladší základní jedenáctku v historii Premier League.

Tottenham trefil třikrát tyčku, ale pouze remizoval, Leicester má titul na dosah

Riskantní tah však semifinalistovi Evropské ligy nevyšel, po půlhodině hry vedli domácí o dvě branky po trefách Jacka Corka a Andrého Ayewa.

Ačkoliv ve druhém poločase snížil střídající Christian Benteke jubilejním padesátým gólem v anglické nejvyšší soutěži, na jeho zásah ihned zareagoval svým druhým gólem Ayew.

Swansea tak poprvé v sezoně dokázala vstřelit tři branky. Poslední čtvrthodinu navíc hosté dohrávali v oslabení, když byl po druhé žluté kartě vyloučen dvaadvacetiletý obránce Brad Smith.