Leicester hrál poprvé po smrti majitele. V emotivním zápase se hráči neubránili slzám

18:31
Londýn - Fotbalisté Leicesteru v emotivním prvním utkání po úmrtí svého majitele Vičaje Srivadtanaprapchy vyhráli 1:0 v Cardiffu. Po zápase 11. kola Premier League letí tým na pohřeb do Thajska, kde dnes začal smuteční ceremoniál za tragicky zesnulého miliardáře při havárii vrtulníku.

Fotbalisté Leicesteru v emotivním prvním utkání po úmrtí svého majitele Vičaje Srivadtanaprapchy vyhráli 1:0 v Cardiffu. foto: Reuters

Jediný gól utkání vstřelil deset minut po přestávce Demarai Gray a odstartoval tím obrovskou vlnu radosti svého týmu. Při oslavách si svlékl dres a odhalil tričko s nápisem pro zemřelého Srivadtanaprapchu, jehož mnozí hráči Leicesteru považovali téměř za člena rodiny.

Pohnutí bylo na hráčích Leicesteru znát už při zahajovacím ceremoniálu, při němž oba týmy uctily zesnulého minutou ticha. Brankář Kasper Schmeichel, jenž za klub hraje už od roku 2011, se neubránil slzám.

Srivadtanaprapcha zemřel před týdnem při nehodě vrtulníku společně s dalšími čtyřmi lidmi, když odlétal z hřiště Leicesteru po minulém ligovém utkání s West Hamem. Thajský podnikatel koupil klub před osmi lety a předloni s ním slavil senzační titul anglického mistra.

Střídající útočník Marcus Rashford vystřelil fotbalistům Manchesteru United v nastaveném čase vítězství 2:1 v Bournemouthu, který přišel o domácí neporazitelnost v lize. „Rudí ďáblové“ se na něj na sedmém místě bodově dotáhli.

Domácí po úspěšném říjnu, kdy v lize třikrát vyhráli a jednou remizovali, vstoupili do prvního listopadového zápasu lépe. Už v 11. minutě otevřel skóre Wilson, který se trefil i v minulém utkání proti Fulhamu. Hosté vyrovnali do poločasu zásluhou Martiala, jenž dal pět branek v posledních čtyřech zápasech Premier League. V nastaveném čase pak dokonal obrat Rashford, který přišel na hřiště v 56. minutě místo Maty.