28. července 2011 12:04 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Legendární McCartney 'zahájí' olympiádu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Paul McCartney  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Paul McCartney | foto: Reuters

LONDÝN Paul McCartney bude hlavní hvězdou zahajovacího ceremoniálu letních olympijských her příští rok v Londýně. Napsal to britský list Daily Mirror.

Podle něj bývalý člen Beatles řekl organizátorům, že je "pro" a chce na zahájení her 27. července příští rok hrát. Výběr písniček a podrobnosti kolem vystoupení se prý ještě mají upřesnit. Organizátoři původně doufali, že devětašedesátiletý McCartney se na olympijském pódiu sejde s druhým žijícím členem Beatles Ringo Starrem.

ČTĚTE O MEDAILOVÝCH AMBICÍCH ČECHŮ

Bubeník slavné skupiny ale bude příští rok v létě na turné po USA. Stejně tak organizátoři chtěli získat na zahájení olympiády i další legendy britského rocku. Podle Daily Mirror ale možnou účast odřekli Rolling Stones a další koncert vyloučili i Led Zeppelin. I když kytarista Jimmy Page byl údajně pro, zpěvák Robert Plant prý neměl zájem.

"Doufalo se, že se objeví výkvět britské hudby, ale nyní to vypadá, že bude hrát Macca a připojí se k němu některé mladší hvězdy," citoval daily Mirror zdroj z hudebního průmyslu. "Ale ze všech lidí, které byste chtěli, je McCartney číslem jedna...zaručí, že olympiáda bude mít skvělý start." Na olympiádě se podílí už jeden člen McCartneyho rodiny. Jeho dcera Stella navrhne ve spolupráci s firmou Adidas oblečení britských sportovců.

Úvodní ceremoniál má na starosti filmový režisér Danny Boyle, jehož proslavily filmy jako Trainspotting a Milionář z chatrče. Spolupracovat s ním bude další režisér Stephen Daldry, který má na kontě filmovou i divadelní verzi Billyho Elliota.

ČTK
  • 0Diskuse
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.