Legendární Jágr táhne Kladno. Dnes třemi body zařídil výhru 6:4

20:35
KLADNO/PRAHA - Třemi body za gól a dvě asistence pomohl Jaromír Jágr k vítězství hokejistů Kladna v domácím přípravném utkání s prvoligovým rivalem Ústím nad Labem 6:4. Šestačtyřicetiletý útočník, který se po problémech s kolenem z minulé sezony připravuje na nový ročník v dresu Rytířů, nastoupil ve třetím duelu za sebou. Po Jágrových asistencích vstřelil dvě branky Jakub Strnad a majitel klubu v 56. minutě sám upravil na 6:3.

Ústí nad Labem, 14. 08. 2018, hokej Ústí - Kladno, naskočil Jaromír Jágr. Foto: Ondřej Bičiště, MAFRA foto: Ondřej BičištěMAFRA

Jágr před 671 diváky po Strnadově přihrávce zamířil u levé tyče do odkryté branky. Byl to jeho první gól v dresu Kladna od 27. prosince 2012, kdy působil doma při výluce v NHL.

Jágr právě na ledě Ústí nad Labem před týdnem nastoupil v přípravě poprvé a při prohře 4:6 nebodoval. V pátek doma asistoval u jedné branky při porážce s kazašským celkem Saryarka Karaganda hrajícím ruskou Vyšší ligu 1:2.

Druhý nejproduktivnější hráč historie NHL Jágr se na konci ledna vrátil do Kladna z Calgary a chtěl po doléčení zranění kolena pomoci týmu k postupu do extraligy. Ve čtyřech duelech si připsal čtyři asistence a v pátém 17. února doma proti Havířovu opustil led po zákroku Marka Sikory už ve třetí minutě otřesený a především si obnovil zranění kolena.

Potom nastupoval v 10 duelech play off jen na úvodní vteřiny, aby nasbíral nutné starty pro účast v baráži o extraligu. V té ale nakonec nestihl ani jeden zápas. Rytíři postup nevybojovali.