Ledecká na vítězství z tréninku nenavázala. Ve sjezdu ve Val Gardeně skončila až 29.

14:00
val gardena - Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká při sjezdu Světového poháru v italské Val Gardeně nenavázala na vydařené tréninky, z nichž jeden v pondělí vyhrála, a skončila devětadvacátá.

Ester Ledecká foto: Reuters

V náhradním závodě za zrušený sjezd ve Val d’Isere ztratila bezmála dvě sekundy na vítěznou slovinskou lyžařku Ilku Štuhecovou a zaznamenala nejhorší výsledek v této disciplíně v sezoně.

Výsledky:

1. Štuhecová (Slovin.) 1:22,81, 2. Delagová (It.) -0,14, Siebenhoferová (Rak.) -0,51, 4. Fluryová (Švýc.) -0,87, 5. Wenigová (Něm.) -0,89, 6. Puchnerová -0,96, 7. Venierová (obě Rak.) -1,16, 8. Gutová-Behramiová (Švýc.) a Weidleová (Něm.) obě -1,18, 10. Schmidhoferová (Rak.) -1,20, ...29. Ledecká -1,94.

Průběžné pořadí sjezdu (po 3 z 9 závodů):

1. Schmidhoferová 226, 2. Štuhecová 158, 3. M. Gisinová (Švýc.) 153, 4. Delagová 137, 5. Siebenhoferová 120, 6. Weidleová 116, ...22. Ledecká 38.

Průběžné pořadí SP (po 10 z 38 závodů):

1. Shiffrinová (USA) 689, 2. M. Gisinová 309, 3. Schmidhoferová 279, 4. Mowinckelová (Nor.) 277, 5. Vlhová (SR) 276, 6. Holdenerová (Švýc.) 245, ...47. Ledecká 44, 74. Capová 12.

Ledecká na sjezdovce Saslong, kde měly ženy ve Světovém poháru premiéru, startovala tři dny po vítězství v paralelním obřím slalomu na snowboardu.

Při ostrém startu dopadla výrazně hůře než při všech trénincích, v nichž vedle výhry obsadila čtrnácté a sedmé místo.

V úvodu držela kontakt s nejrychlejšími, ale pak chybovala, dostala se mimo ideální stopu a výrazně ztratila.

Se startovním číslem osm se zařadila na průběžné šesté místo, z něhož se nakonec propadla na závěr třetí desítky.

Po jednadvacátém a desátém místě z Lake Louise to byl její nejméně povedený sjezd v této sezoně, ale znovu alespoň bodovala.

Štuhecová vyhrála sjezd SP popáté. Na životním druhém místě skončila s odstupem 14 setin domácí Nicol Delagová, která byla poprvé v elitním seriálu na pódiu. Třetí příčku obsadila Rakušanka Ramona Siebenhoferová.

Ve středu lyžařky ve Val Gardeně pojedou superobří slalom.