Ledecká dál válí na lyžích. Poprvé v sezoně bodovala v superobřím slalomu

12:55
Bad Kleinkirchheim - Ester Ledecká poprvé v této sezoně Světového poháru ve sjezdovém lyžování bodovala v superobřím slalomu. V rakouském Bad Kleinkirchheimu dnes obsadila 24. místo. Závod vyhrála Italka Federica Brignoneová.

Ester Ledecká bere ze super-G 24. místo. foto: AP/ČTK

Výsledky:

1. Brignoneová (It.) 1:09,80, 2. Gutová (Švýc.) -0,18, 3. Hütterová (Rak.) -0,46, 4. N. Fanchiniová (It.) -0,98, 5. Gauthierová (Fr.) -1,09, 6. Tipplerová (Rak.) -1,10, 7. Weiratherová (Licht.) -1,24, 8. Haaserová (Rak.) -1,35, 9. Vonnová (USA) -1,43, 10. Goggiaová (It.) a Scheyerová (Rak.) obě -1,49, ...24. Ledecká -2,62.

Průběžné pořadí super G (po 5 závodech):

1. Weiratherová 276, 2. Gutová 239, 3. Brignoneová 201, 4. Goggiaová 195, 5. Gisinová (Švýc.) 187, 6. Veithová (Rak.) 177, ...43. Ledecká 7.

Průběžné pořadí SP (po 20 závodech):

1. Shiffrinová (USA) 1381, 2. Holdenerová (Švýc.) 560, 3. Vlhová (SR) 554, 4. Rebensburgová (Něm.) 534, 5. Hansdotterová (Švéd.) 499, 6. Worleyová (Fr.) 429, ...59. Ledecká 63, 98. Capová 12, 104. Dubovská 7.

Dvaadvacetiletá Ledecká se v prosincových sjezdech blýskla sedmým a třináctým místem, ale v super-G se jí zatím tolik nevedlo. V Lake Louise upadla a ve Svatém Mořici skončila na 44. příčce.

V Bad Kleinkirchheimu se ale popáté v kariéře prosadila v superobřím slalomu na bodované pozice, i když měla nevýhodné startovní číslo 46.

Na posledním mezičasu na sjezdovce Franze Klammera figurovala dokonce na 15. příčce se ztrátou 1,26 sekundy na Brignoneovou, nakonec za ní zaostala o 2,62.

Právě v superobřím slalomu a také v obří slalomu má Ledecká startovat na olympijských hrách v Pchjongčchangu, kde bude patřit k favoritkám obřího slalomu na snowboardu.

Brignoneová vybojovala sedmé vítězství ve Světovém poháru s náskokem 18 setin sekundy před Švýcarkou Larou Gutovou. Třetí byla domácí lyžařka Cornelia Hütterová.

Sedmadvacetiletá Italka ovládla super-G podruhé v kariéře a připsala si druhý triumf v sezoně po prosincovém úspěchu v obřím slalomu v jiném rakouském středisku Lienzu.

Ester Ledecká
Česká lyžařka Ester Ledecká pří závodu SP v sjezdovém lyžování (super-G ženy),...

„Byl to těžký závod, jsem na sebe hrdá. Vítězství je vítězství, druhé místo nikoho nezajímá. Ale Lara i Conny jely výborně, proto jsem na tenhle úspěch pyšná,“ uvedla Brignoneová.