Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

LeBron James má další historický primát, Cleveland zvítězil

10:47
New York - Basketbalisté Clevelandu Cavaliers porazili v NBA Brooklyn 129:123, když ve vyrovnané koncovce kraloval nejlepší hráč současnosti LeBron James. Ten se v utkání jako teprve jedenáctý hráč historie přehoupl přes hranici osmi tisíc asistencí v kariéře a stal se dokonce úplně prvním basketbalistou s alespoň 30 tisíci body, osmi tisíci doskoky a osmi tisíci asistencemi.

LeBron James z Clevelandu zakončuje přes trojici hráčů Brooklynu foto: Reuters

Trumpa ignorují. Basketbaloví šampioni šli místo Bílého domu s dětmi do muzea

„Vzhledem k tomu dlouhému seznamu skvělých hráčů, kteří touhle ligou za celou historii prošli, je senzační, že jsem jediný s takovým milníkem. Opravdu úžasné,“ řekl James. Ve 33 letech si vytvořil i další rekord, protože v průměrných statistikách za kalendářní měsíc vůbec poprvé v kariéře dosáhl na triple double.

Těsně za Clevelandem se drží v tabulce hráči Washingtonu, kteří zvítězili na hřišti Milwaukee 107:104 a vyrovnali s konkurentem ve Východní konferenci bilanci ve vzájemných zápasech v této sezoně na 2:2. Čech Tomáš Satoranský měl v dresu Wizards sice problémy s fauly, ale i tak odehrál jako člen základní pětky 20 minut a stihl osm bodů, dva doskoky a šest asistencí. Ve svém týmu byl nejlepší v hodnocení plus/minus. Hlavním lídrem vítězného týmu byl Bradley Beal s 21 body, sedmi doskoky a osmi asistencemi.

V dalších utkáních porazilo Miami Philadelphii 102:101, když byl hrdinou zápasu Dwyane Wade. Hráč, který se do Miami vrátil v průběhu sezony z Clevelandu nastřílel 27 bodů včetně klíčového koše těsně před koncem.

Giannis Antetokounmpo z Milwaukee přihrává kolem Tomáše Satoranského z...
Rondae Hollis-Jefferson z Brooklynu přihrává kolem LeBrona Jamese z Clevelandu

LA Clippers se radují v Denveru po výhře 122:120, i když ještě 16 minut před koncem prohrávali devatenáctibodovým rozdílem. Ve čtvrté části však do domácího koše nasypali 41 bodů. Střeleckou hvězdou zápasu byl Lou Williams s 25 body.

Trvá nečekané zlepšení Charlotte, vyhrálo už popáté v řadě, když přehráli Chicago Bulls 118:103. Za vítěze se blýskl Kemba Walkers 31 body. Portland podle očekávání přehrál Sacramento 116:99 i díky 26 bodům a 12 asistencím Damiana Lillarda.