Lavička vyhrál s FC Sydney australskou fotbalovou ligu

12:11
SYDNEY - Trenér Vítězslav Lavička vyhrál s FC Sydney australskou fotbalovou ligu. Ve finále play off dnes jeho svěřenci porazili Melbourne na penalty.

Vítězslav Lavička naposledy pod logem AC Sparta Praha. foto: ČTK

Před 48.000 diváků odehrál celý zápas v dresu vítězného týmu i slovenský záložník Karol Kisel. Bývalý hráč Liberce a pražské Sparty zřejmě nastoupil za Sydney naposledy, neboť se s vedením klubu nedohodl na prodloužení smlouvy. Třiatřicetiletý středopolař se chce vrátit do české nejvyšší soutěže.

Sydney dostal v 63. minutě do vedení Mark Bridge, v 81. minutě vyrovnal rovněž hlavou melbournský obránce Adrian Leijer.

Sydney vyhrálo základní část ligy, ale v semifinále play off poté podlehlo ve dvojzápase Melbourne, které si tak pro finálový duel zajistilo výhodu domácího prostředí. Postup do finále posléze vyneslo Lavičkovu mužstvu až vítězství 4:2 nad Wellingtonem.

Lavička byl na počátku března vyhlášen nejlepším trenérem v soutěži. Sydney získalo druhý australský titul, předtím vyhrálo premiérový ročník A-League v roce 2006.