Lavi hrál poprvé za Vyšehrad. Zazdil gólovku, byl střídaný a utíkal před fanynkou v podprsence

13:00
PRAHA - Když fotbalový klub z Vyšehradu ohlásil, že si za něj zahraje v duelu ČFL s Vltavínem herec Jakub Štáfek, hvězda seriálu Vyšehrad, kde vystupuje pod jménem Julius „Lavi“ Lavický, vzbudilo to mezi fanoušky velký poprask. Duel pražských V sledovalo v sobotu dopoledne nebývalé množství diváků a Štáfka se dočkali na hřišti v 67. minutě. Dostal se dokonce do obrovské šance, tu však promarnil, Vyšehrad prohrál 2:3 a trenér Štáfka stáhl v 92. minutě potupně ze hřiště.

Jakub Štáfek alias Julius Lavický střílí na bránu. foto: tipsport.cz

Lavi se zastal Limberského. Potřeboval něco v noci zařídit, tak šel

Legendární „Lavi“ nastoupil s číslem 10 a jmenovkou Lavický až po hodině hry, ale mohl si za to sám. Měl totiž hrát v základní sestavě, na zápas však přišel o patnáct minut později, než měl.

I tak jej podle místního hlasatele při rozcvičování sledovali na třetí nejvyšší soutěž neskutečných 2300 diváků. „Sparta to není, ale jinak je to docela dobrý,“ uvedl Štáfek k netradiční návštěvě.

Svého idolu se dočkali na hřišti v 67. minutě, kdy Vyšehrad vedl 2:1. Pro Štáfka šlo o soutěžní premiéru, přesto si nevedl špatně. Nejprve na zadní tyči těsně nedosáhl na centr, deset minut před koncem se ocitl zcela sám před gólmanem, míč však levačkou napálil zhruba metr vedle brány.

„Byl to druhý kontakt s balonem. Střílel jsem z první, z otočky, ještě k tomu levou nohou... Samozřejmě, že mě to mrzí, ale dějí se horší věci,“ uvedl Štáfek po své velké šanci. „Zápas byl ale dobrý, dorazil jsem o 15 minut později, takže ideál,“ podotkl k tomu, že nestihl část rozcvičení. „I pokuta tam byla,“ smál se Štáfek.

Vltavín během Štáfkova pohybu na hřišti skóre dvěma brankami otočil a tým trenéra Martina Frýdka se radoval ze zisku tří bodů. Naopak Štáfek byl v 92. minutě „potupně“ střídal.

Julius Lavi Lavický odehrál první zápas za Vyšehrad.

„Nevím, jak se projevilo tréninkové manko, to musíte vědět vy. My jsme pořád ještě na začátku. Po létě bude jiná forma. Lepší,“ řekl Štáfek po zápase novinářům.

„Prohry je škoda. Reflektuju, že od mého příchodu na hřiště se stav otočil v náš neprospěch. Co se dá dělat. Nešli jsme štěstíčku naproti. Vltavínští kluci jsou fajn, hlavně jejich kapitán je velkej sympaťák. To je podle mě raketovej inženýr,“ doplnil.

Nepodcenil prý ani přípravu na zápas. “Předzápasová příprava byla. Byla doma a byla dobrá. Navíc Lambrusco proběhlo jenom jedno. Ale určitě první zápas za „Vyšák“ nějak oslavím. Nějaká „koza“ (vyhlášený Bar Kozička v centru Prahy, kam chodí slavit sportovci) asi proběhne,“ smál se.

Životosprávu ostatně dodržoval i během zápasu, když pil jen vodu. „Co by tam v té láhvi taky mělo být jiného? Vodka? To bych se poblil,“ utahoval si Štáfek z novinářů.

Když se rozesmála i opodál stojící fanynka, vtipně poznamenal. „Kdo se tam směje?Prosím vás, vyveďte ji.“ Reagoval i na fanynku, která celý zápas sledovala v podprsence.