Lafata sestřelil Boleslav, Sparta tak ztrácí na Plzeň jen dva body

20:57
PRAHA - Fotbalisté pražské Sparty se už na dva body přiblížili vedoucí Plzni poté, co duelu 27. ligového kola porazili Mladou Boleslav 4:0. Letenští tak využili sobotní prohry Plzně se Slavií a znovu zdramatizovali boj o titul. Sparta za výhru vděčí především útočníkovi Davidovi Lafatovi, autorovi hattricku, který se 20 letošními zásahy vládne všem kanonýrům. Jednu branku přidal i obránce Jiří Jarošík. Boleslav v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou nevyhrála a zůstává sedmá.

Lafata slaví gól do sítě Mladé Boleslavi. foto: ČTK

Sparta toužila Boleslavi oplatit vyřazení ze semifinále poháru, ale středeční prohra na Pražanech zjevně zanechala i v kombinaci s posledními dvěma ligovými ztrátami negativní stopy. A zmar domácích ve čtvrté minutě navíc prohloubil i útočník Kadlec, který v jasné šanci po zaváhání stopera Ševinského nevyzrál na brankáře Millera.

Středočeši vyrukovali ve velmi kombinované sestavě. I proto, že na marodku po posledním zápase na Letné přibyli dlouhodobě zranění Dosoudil s Magerou a kouč Ladislav Minář některé opory šetřil na páteční pohárové finále proti Jablonci. A ani Boleslav tentokrát na Spartě herně vůbec nezářila, ve 23. minutě hosté byli navíc rádi, že chytrý lob sparťanského kapitána Matějovského skončil těsně nad břevnem.

Spartu z tápání vysvobodil až těsně před poločasem kanonýr Lafata. Když se už sudí Franěk díval na hodiny, aby ukončil úvodní dějství, přiletěl k Lafatovi přesný centr Krejčího a domácí střelec přes stínujícího obránce Šírla poslal míč do brány.

Také podruhé domácí "sestřelili" soupeře ze vzduchu. V 62. minutě se domácím povedla standardní situace a Váchův oblouček tentokrát zužitkoval stoper Jarošík, který se trefil proti Boleslavi i před čtyřmi dny. Hosté po druhé brance definitivně vypadli z role.

Ztrestat je mohl Kadlec, který ani podruhé v utkání tváří v tvář Millerovi neuspěl. Vzápětí mu recept ukázal Lafata: ten svůj sólový únik zakončil suverénně ranou pod břevno a mohl slavit druhý dnešní gól.

V tu chvíli už nebylo pochyb, že Sparta po čtyřech soutěžních zápasech pozná vítěznou radost a po více než dvouleté pauze v lize také porazí dnešního soka. Minutu před koncem ukázal neutuchající chuť po střílení gólů znovu neudržitelný Lafata: opět zužitkoval centr Krejčího a úspěšnou dorážkou ve skluzu dokončil svůj první hattrick ve Spartě.

Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 4:0 (1:0)

Branky: 45., 73. a 89. Lafata, 62. Jarošík. Rozhodčí: Franěk - Nádvorník, J. Paták. ŽK: Ševinský (Boleslav). Diváci: 8152.

Sparta: Vaclík - Vidlička (76. Kadeřábek) Švejdík, Jarošík, Hybš - Vácha, Hušbauer (80. Čermák) - Kadlec (82. Přikryl), Matějovský, Krejčí - Lafata. Trenér: Lavička.

Boleslav: Miller - Bořil, Kúdela, Ševinský (76. Smejkal), Šírl - Opiela, Ščuk - Ondřejka (67. Sloboda), Chramosta (53. Štohanzl), Sivrič - Nešpor. Trenér: Minář.