Kýhos s Hradcem znovu bodoval, poprvé ale prohrál. Boleslav je druhá

20:40
PRAHA - Vladimír Kýhos prohrál první utkání v roli trenéra Hradce Králové. Přesto získal alespoň bod za porážku 3:4 po prodloužení s Libercem. Na druhé místo extraligové tabulky se posunula Mladá Boleslav, která vyhrála ve Vítkovicích. Stačil jí k tomu jediný gól.

Zleva Michal Plutnar z Liberce, Rastislav Dej z Hradce Králové, brankář Ján Lašák a Dominik Lakatoš z Liberce. foto: ČTK

Hradec Králové - Liberec 3:4 po prodloužení

Hrdinou Liberce se stal Bakoš, který skóre otevřel i uzavřel. Nejprve se prosadil po necelých čtyřech minutách a utkání pak rozhodl v prodloužení při přečíslení dva na jednoho.

Hradec se i přes porážku bodově dotáhl na pátou Spartu, má však odehrané dva zápasy navíc. Liberec, který vyhrál počtvrté za sebou, je i nadále suverénně první.

Vítkovice - Mladá Boleslav 0:1

Utkání ve Vítkovicích dominovaly obrany. Střelecky aktivnější byli hosté z Boleslavi, dlouho se jim však nedařilo brankáře domácích Dolejše překonat. Povedlo se to až Davidu Výbornému na začátku třetí třetiny. Nakonec se jednalo o vítězný gól.

Středočeši se vítězstvím posunuli na druhé místo extraligové tabulky, kde mají osmibodové manko na první Liberec. Vítkovice zůstávají deváté.

Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Ihnacak (Šimánek, K. Pilař), 30. Köhler (Pláněk, Bednář), 42. K. Pilař (Courchaine, Bednář) - 4. Bakoš (Bulíř, Radivojevič), 38. Valský, 50. Ševc (Vampola), 65. Bakoš (Valský).

HC Vítkovice Steel - BK Mladá Boleslav 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka a nahrávka: 44. D. Výborný (L. Pabiška).