Kvitová před Wimbledonem padla, podlehla Bartoliové

18:28aktualizováno  18:56
EASTBOURNE - Česká tenistka Petra Kvitová ve wimbledonské generálce v Eastbourne čtvrtý titul v sezoně nezískala. Pátá nasazená hráčka prohrála s Francouzkou Marion Bartoliovou 1:6, 6:4, 5:7 a až na čtvrtý pokus přišla o letošní finálovou neporazitelnost.

Petra Kvitová foto: ČTK

Titul si z Eastbourne odvezla Květa Peschkeová. Spolu se Slovinkou Katarinou Srebotnikovou ve finále čtyřhry porazily americkou dvojici Liezel Huberová, Lisa Raymondová 6:3 a 6:0.

Jednadvacetiletá Kvitová k finále nastoupila necelé dvě hodiny po semifinálovém duelu s Danielou Hantuchovou. V pátek se totiž kvůli dešti v Eastbourne neodehrál jediný zápas. Kvitová sice v první sadě se slovenskou tenistkou prohrávala 0:3, nakonec ji ale získala v tie-breaku. Hantuchová poté české jedničce postup usnadnila, protože za stavu 4:2 pro Kvitovou zápas kvůli zranění břišního svalu skrečovala.

Výsledek finále

Ženy (dotace 618.000 eur): Dvouhra - finále:
Bartoliová (6-Fr.) - Kvitová (5-ČR) 6:1, 4:6, 7:5.

Úvod finále s Bartoliovou, která předtím v semifinále vyřadila Australanku Samanthu Stosurovou, Kvitové také nevyšel a v prvním setu uhrála jediný game. Poté sice získala druhou sadu poměrem 6:4, rozhodující set ale s přemožitelkou Lucie Šafářové z prvního kola prohrála 5:7.

Zatímco Bartoliová získala první titul v sezoně, Kvitová po prohře s šestadvacetiletou Francouzkou přišla o letošní finálovou neporazitelnost. Rodačka z Bílovce hrála o titul počtvrté v sezoně a na předchozích turnajích v Brisbane, Paříži a Madridu byla pokaždé úspěšná.

O titul bude v Eastbourne usilovat také Květa Peschkeová, která spolu se Slovinkou Katarinou Srebotnikovou postoupila do finále čtyřhry po výhře 6:4, 6:3 nad španělskou dvojicí Anabel Medinaová-Garriguesová, Maria José Martínezová-Sánchezová. Jejich soupeřem bude americká dvojice Liezel Huberová, Lisa Raymondová.

Peschkeová se Srebotnikovou, které stejně jako soupeřky odehrály odložené semifinálové zápasy, získaly třetí společný titul v sezoně. Česká tenistka rozšířila sbírku úspěchů na okruhu WTA na 19 deblových triumfů.