Kvitová postoupila v Ču-chaji do finále, znovu neztratila set

11:24aktualizováno  13:56
Petra Kvitová postoupila do finále tenisového turnaje Elite Trophy v čínském Ču-chaji. V semifinále porazila domácí hráčku Čang Šuaj 6:2, 6:2 a o titul bude v neděli bojovat proti Ukrajince Elině Svitolinové, která porazila turnajovou jedničku Britku Kontaovou 2:6, 6:1 a 6:4.

Petra Kvitová při zápase s Dominikou Cibulkovou na turnaji ve Wuhanu. foto: Reuters

Dvojnásobná wimbledonská vítězka Kvitová bude hrát finále potřetí v sezoně. V Lucemburku neuspěla, ve Wu-chanu získala osmnáctý titul na okruhu WTA.

Nyní může přidat další rovněž v Číně na akci pro hráčky z 9. až 20. místa žebříčku, které se nedostaly na Turnaj mistryň.

Loni se na Elite Trophy v Ču-chaji probojovala do finále Karolína Plíšková, ale podlehla v něm Američance Venus Williamsové. Letos si Plíšková zahrála na Turnaji mistryň v Singapuru.

Světová třináctka Kvitová odehrála ve skupině dva jednoznačné zápasy proti Italce Robertě Vinciové i Barboře Strýcové a suverénně vstoupila také do semifinále.

Číňance, která je v žebříčku o 15 míst níž, hned na úvod sebrala podání a další brejk přidala v páté hře. Při svém servisu prohrála v prvním setu jen dvě výměny, o další dva fiftýny ji připravily dvojchyby.

Na začátku druhé sady se hra na chvíli vyrovnala, ale pak Kvitová přidala další dva brejky a za stavu 5:2 podávala na vítězství.

Po dvou dvojchybách sice za stavu 30:40 čelila prvnímu brejkbolu za celý zápas, ale snadno ho odvrátila a po čtvrtém mečbolu postoupila.

Zápas trval hodinu a šest minut a Kvitová po něm vede v bilanci vzájemných zápasů 2:1. Předtím nad Čang Šuaj vyhrála v roce 2010 v Hobartu.