Kvitová otočila semifinále a utká se o pátý titul

18:18aktualizováno  18:31
LINEC - Česká tenistka Petra Kvitová otočila na turnaji v Linci semifinálové utkání proti Srbce Jeleně Jankovičové a po vítězství 4:6, 6:4 a 6:3 si zahraje o pátý letošní titul. Ve finále v neděli vyzve Slovenku Dominiku Cibulkovou, která dnes vyřadila českou dvojku Lucii Šafářovou.

Petra Kvitová foto: ČTK

Kvitová odstartovala semifinále prvním prohraným setem na turnaji. Ztrácela už od skóre 1:1, kdy poprvé přišla o své podání. Za stavu 2:5 ještě úvodní sadu zdramatizovala, nicméně zvrátit ji už nedokázala a bývalé světové jedničce podlehla 4:6.

Druhý set se zprvu vyvíjel podle stejného scénáře, brzy se však změnil v nervózní hru plnou nevynucených chyb a brejků. K vedení 4:3 pomohla srbské tenistce páska, ale smolný moment nejvýše nasazenou hráčku turnaje namotivoval a nasazené trojce Jankovičové už nedovolila ve zbytku setu žádný bod.

VÍCE O TURNAJI V LINCI:

Sérii vítězných her pak wimbledonská vítězka natáhla i do posledního setu a rychlý trhák na 3:0 se ukázal jako rozhodující. Zbytek utkání Kvitová, podporovaná hlasitými českými fanoušky, kontrolovala a zápas po dvou hodinách a 24 minutách ukončila.

Šafářová bojovala s Cibulkovou o třetí finálovou účast v sezoně, ale prohrála jasně 1:6 a 4:6. Čtyřiadvacetiletá brněnská rodačka proti o dva roky mladší slovenské tenistce dosud nastoupila dvakrát a neuhrála ani set. V semifinále rakouského turnaje nepříznivou statistiku proti 23. hráčce žebříčku WTA potvrdila.

V prvním setu Šafářová neudržela ani jednou svůj servis. Podání Cibulkové naopak dokázala prolomit jen jednou, a tak prohrála jednoznačně 1:6. Do druhé sady sice vstoupila lépe, ale se soupeřkou držela krok jen do stavu 4:4.

Cibulková si zahraje své třetí finále v kariéře. Do obou předchozích se probojovala v roce 2008, ani v jednom z nich ale neuspěla. S Kvitovou se utkala zatím třikrát, vesměs v letošním roce. Češka pokaždé zvítězila a s bratislavskou rodačkou ztratila jen jeden set.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...