Kvitová na okruhu WTA poprvé od roku 2012 prohrála s Češkou

8:39
Charleston - Tenistka Petra Kvitová prohrála ve 2. kole tenisového turnaje v Charlestonu s Kristýnou Plíškovou 6:1, 1:6, 3:6 a po 24 vítězných zápasech tak skončila její úspěšná série proti krajankám na okruhu WTA. Druhá nasazená Češka prohrála při své premiéře na zelené antuce v Jižní Karolíně za hodinu a 54 minut.

Petra Kvitová na turnaji v Miami. foto: ČTK/AP

Osmadvacetiletá Kvitová získala první set za půl hodiny, ve druhém se jí ale přestalo dařit na podání a o dva roky mladší dvojče bývalé světové jedničky Karolíny jí oplatilo stejnou mincí. Dvojnásobná wimbledonská vítězka ztratila s krajankou sadu poprvé od roku 2015 a ani ve třetím setu se jí nepodařilo zápas znovu otočit.

Petra Kvitová.
Petra Kvitova oslavuje své vítězství nad Sofií Keninovou.

Plíšková šla rychle do vedení 3:0 a za stavu 5:1 podávala na vítězství. Kvitová ale ještě zabojovala, postupně odvrátila šest mečbolů, při sedmém už ale kapitulovala a po 24 vítězných zápasech s českou tenistkou na okruhu WTA poprvé prohrála. Naposledy ji porazila v roce 2012 v Madridu Lucie Hradecká.

Plíškovou, která v úvodním kole vyřadila další krajanku Kateřinu Siniakovou, nyní čeká šestnáctá nasazená Ruska Jelena Vesninová.