Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Kvitová končí v Cincinnati v semifinále, opět podlehla Nizozemce Bertensové

20:50
CINCINNATI - Tenistka Petra Kvitová na turnaji v Cincinnati postup do finále nevybojovala. Aktuální česká jednička, jež byla na turnaji nasazena jako číslo osm, nezvládla na okruhu WTA semifinálový duel poprvé v sezoně a s Kiki Bertensovou z Nizozemska prohrála i druhý zápas za poslední dva týdny, tentokrát 6:3, 4:6, 2:6.

Petra Kvitova prohrála v Cincinnati s Kiki Bertensovou. foto: Reuters

Kvitová byla až dosud neomylná, jakmile na některém z turnajů došla do čtvrtfinále. V předchozích pěti případech vždy svou jízdu dotáhla až k titulu, tentokrát se ale po sérii 16:0 v semifinále zasekla. Bertensové podlehla stejně jako před devíti dny v osmifinále v Montrealu, kde neuhrála ani set.

Osmadvacetiletá Češka v sobotu jako první přišla o podání a prohrávala 2:3. Pak ale získala čtyři hry v řadě a tím i úvodní set. Na vítězné vlně ale do druhé sady nevstoupila. Bertensová se ujala vedení 3:0, a přestože Kvitová vybojovala snížení na 2:3, vlastní servis už pak udržet nedokázala a soupeřka náskok uhájila.

Ve třetím setu Kvitové, která sehrála náročnou třísetovou bitvu i v pátečním čtvrtfinále, docházely síly. Dvakrát přišla o podání a po necelých dvou hodinách prohrála.