Kvitová je zpět! Po zranění ruky ovládla po finálovém obratu turnaj v Birminghamu

16:25
BIRMINGHAM - Česká tenistka Petra Kvitová porazila ve finále turnaje v Birminghamu Australanku Ashleigh Bartyovou 4:6, 6:3 a 6:2 a dočkala se prvního turnajového titulu po návratu po prosincovém přepadení ve svém bytě v Prostějově, kdy ji neznámý útočník pořezal na levé, hrací ruce.

Petra Kvitová slaví triumf v Birminghamu. foto: ČTK/AP

Celkově jde o jubilejní 20. vítězství české tenistky na okruhu v jejím 27. finále kariéry.

„Moc si nám tady v první polovině sezony chyběla. Jsem ráda, že jsi zpět, jsi pro nás všechny inspirací,“ pronesla po finálové porážce od Kvitové jednadvacetiletá Australanka, která se k tomuto sportu vrátila od kriketu.

Australnka Ashleigh Bartyová ve finále turnaje v Birminghamu proti Petře...
Petra Kvitová ve finále turnaje v Birminghamu.

A udělala dobře. V prvím setu zaskočila favoritku především skvělým servisem a když se jí povedlo prolomit Kvitové servis, dokázala dokráčet k vítězství 6:4. Duel se zlomil v páté hře druhé sady za stavu 2:2.

25.června 2017 v 16:38, příspěvek archivován: 25.června 2017 v 16:59

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

„Ano, byl to klíčový game. Nemyslím si, že jsem tam udělala něco špatně, ale ona ho zahrála skvěle a poté už to byla docela jízda,“ pousmála se Bartyová, kterou dnes čeká v Birminghamu ještě finále debla. „Doufám, že je Casey rozehraná, protože já rozhodně ano,“ dodala. S parťačkou Dellacquovou ji čeká tchajwansko-čínská dvojice Chan Hao-Ching a Čang Šuaj.

„Rozhodně jsem nečekala, že to bude snadné, protože ona má trávu ráda a umí to na ní,“ začala své pozápasové hodnocení první česká vítězka v Birminghamu. Helena Suková, Barbora Strýcová i Karolína Plíšková zde v minulosti na triumfy nedosáhly.

Tenisový turnaj žen v Birminghamu

(tráva, dotace 885.040 dolarů)

Dvouhra - finále: KVITOVÁ (7-ČR) - Bartyová (Austr.) 4:6, 6:3, 6:2.

Čtyřhra - finále: Bartyová, Dellacquaová (4-Austr.) - Chan Hao-Ching, Čang Šuaj (Tchaj-wan/Čína) 6:1, 2:6, 10:8.

Není bez zajímavosti, že Strýcová (2x) s Plíškovou (1x) zde byly ve finále v posledních třech letech. Možná i proto, že se v Birminghamu Češkám v posledních letech tolik daří, neměla Kvitová problém s tím, aby dostala pro letošní rok divokou kartu.

„Chtěla bych poděkovat řediteli turnaje za to, že mi udělil. Byl to parádní týden, všichni tu byli skvělí. Od rozhodčích až po uklízečku. A díky patří také mému týmu, který v tom posledním půlroce stál celou dobu za mnou,“ poděkovala rodačka z Bílovce s trofejí v ruce poté, co už ve třetím setu neměla problém dovést duel k vítězné tečce.

25.června 2017 v 16:37, příspěvek archivován: 25.června 2017 v 16:59

Poslední game získala při svém podání čistou hrou, celkem pak předvedla v zápase třináct es. „Miluji trávu a od prvního úderu jsem se tu cítila skvěle. Nemám žádné plány, chci se zlepšovat a hrát takto i nadále,“ dodala dvojnásobná wimbledonská vítězka, která na trávě vyhrála čtvrté finále z pěti a pro kterou to byl teprve druhý turnaj od prosincového přepadení v jejím prostějovském bytě od stále neznámého útočníka.

Další turnajovou zastávkou by měl být pro čerstvě dvanáctou hráčku světového žebříčku turnaj v Eastbourne, kde se před svým prvním triumfem v All England Clubu v roce 2011 probila do finále. Jak se zde naladí na oblíbený Wimbledon tentokrát?