Kvitová dostala dva kanáry od 108. hráčky světa. Skončila Šafářová i Strýcová

Roland Garros

14:55aktualizováno  22:01
PAŘÍŽ/PRAHA - Lucie Šafářová svou loňskou pouť v areálu Rolanda Garrose nezopakuje. Poté, co ve čtvrtek vypadla spolu s Američankou Mattekovou-Sandsovou ve čtyřhře, a neobhájí tak titul ve čtyřhře, končí i sen za zopakováním loňské cesty do finále ve dvouhře. Tam ji ve 3. kole vyřadila po dvouapůlhodinové bitvě Australanka Samatha Stosurová, která tak Šafářové vrátila dubnovou prohru z finále v Praze.

Petra Kvitová proti Američance Rogersové v prvním a třetím setu selhala. foto: Reuters

‚Potřebuje Kvitová někoho s bičem v ruce? Nemyslím si,‘ tvrdí nový kouč Čermák

Ještě mnohem těžší porážku utrpěla ve 3. kole Petra Kvitová, která podlehla až 108. hráčce žebříčku WTA Shelby Rogersové v poměru 0:6, 7:6 a 0:6.

Dvouhru žen pak opustila i poslední z českých tenistek Barbora Strýcová. Ta na Kurtu Suzanne Lenglenové nastačila na turnajovou dvojku Polku Agnieszkou Radwaňskou. Prohrála ve třech setech 2:6, 7:6 a 2:6.

„Dost mě to mrzí, první set si myslím, že jsem nehrála vůbec to, co jsem měla. V podstatě jsem jí ho dala. Snažila jsem se hrát s ní rány, tlačit ji, přitom jsem se vybouchala sama,“ zhodnotila úvod zápasu Strýcová s tím, že ve druhém setu ubrala na razanci. „Snažila jsem se s ní udržet a hrát s ní trochu pečlivý tenis, což fungovalo a ona, jak ode mě nemá ránu, tak pak se jí hraje hůř,“ popsala Strýcová.

Mezi muži se do 3. kola dostal pouze Tomáš Berdych.

Šafářová klesne na konec třetí desítky

Šafářová Australance podlehla teprve počtvrté z patnácti zápasů. Ve světovém žebříčku Šafářová klesne na konec třetí desítky, ale o olympiádu nepřijde.

V prvním setu Šafářová nenašla recept na výborný servis Stosurové, která v utkání nastřílela 14 es, a sama jednou o podání přišla. Ve druhém setu Češka už vedla 3:0, náskok sice ztratila, ale v tie-breaku nepovolila Australance ani bod.

Petra Kvitová.
Lucie Šafářová

V rozhodující třetí sadě dokázala Šafářová srovnat z 0:3 na 4:4 a držela se ve hře o postup. Finalistka Roland Garros z roku 2010 Stosurová ale nakonec uspěla s dalším brejkem ve dvanácté hře a zápas ukončila při prvním mečbolu.

„Hrály jsme obě dobrý tenis, bojovala jsem, dařilo se mi velmi dobře ve druhém setu. Dál už to bylo o pár míčcích při hře na 5:6, ona hrála opravdu dobře, hlavně dobře podávala,“ řekla Šafářová.

Kvitová tragicky začala i skončila

Kvitová začala špatně, bleskově prohrávala 0:3 a za jednadvacet minut dostala „kanára“.

V první sadě trefila jen dva vítězné údery a statistici zaznamenali čtrnáct jejích chyb. Ve druhé sadě se zlepšila, ale nevyužila dva brejkboly na 2:0 a pak prohrávala 2:4. Zabojovala, čistou hrou srovnala na 4:4 a uspěla ve zkrácené hře.

Radost ze zisku setu ale dlouho neměla. Američanka ve třetí sadě opět dominovala, výborně podávala, hrála razantněji a znovu nepovolila favoritce ani game.

„Přišlo mi, že nic úplně nefungovalo. Začala jsem špatně, cítila jsem se unaveně a ona hrála opravdu dobře od začátku. Byla agresivní od základní čáry, necítila jsem míč,“ řekla Kvitová.

„Těžký den. Jeden z nejhorších, jaký vás na grandslamu může potkat. Jsem hodně zklamaná. Ale nechala jsem tam všechno,“ ujišťovala Kvitová po ztraceném duelu.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...