Kvitová dál válí. V Madridu porazila Ukrajinku Curenkovou, postoupila i Plíšková

19:49
MADRID - Česká tenistka Petra Kvitová zvládla den po sobotním triumfu v Praze vstup do antukového turnaje v Madridu, který v letech 2011 a 2015 vyhrála. Ukrajinku Lesju Curenkovou porazila 6:1 a 6:2. Do druhého kola postoupila také Kristýna Plíšková, která napodobila sobotní úspěch dvojčete Karolíny. V duelu kvalifikantek porazila dvakrát 6:4 Rusku Natalju Vichljancevovou. Naopak vypadli Kateřina Siniaková, Barbora Strýcová i Tomáš Berdych.

Tenisový turnaj žen Prague Open - finále 5. května 2018 v Praze. Česká hráčka Petra Kvitová proti Rumunce Mihaele Buzarnescuové. foto: ČTK

Kvitová na úvod zápasu s Curenkovou přišla o servis, ale pak vyhrála šest her za sebou a za půl hodiny získala první set pro sebe. Ve druhé sadě pak povolila ukrajinské soupeřce pouhé dvě hry. Ve druhém kole se utká s olympijskou vítězkou z Ria Monikou Puigovou z Portorika, s níž oba vzájemné zápasy včetně olympijského semifinále prohrála. Na antuce však spolu ještě nehrály.

Kristýna Plíšková v zápase s Vichljancevovou třikrát ztratila podání, ale pětkrát ho sebrala soupeřce. Ve druhém setu si zkomplikovala cestu za vítězstvím, protože nechala Rusku snížit z 1:5 na 4:5, ale pak na returnu uspěla. V dalším kole ji čeká Španělka Sara Sorribesová, která startuje na divokou kartu. Domácí tenistka v prvním kole porazila 7:5 a 6:2 turnajovou třináctku Madison Keysovou z USA. Strýcová ve dvouhře prohrála už sedmý zápas za sebou, tentokrát ji porazila domácí Carla Suárezová dvakrát 6:3. Siniaková nenavázala na čtvrtfinále z Prahy a podlehla Rumunce Soreně Cirsteaové 4:6, 6:2 a 4:6. Berdych po porážce hned v prvním zápase v Monte Carlu prohrál v Madridu 4:6 a 2:6 s Francouzem Richardem Gasquetem.

Jednadvacetiletá Siniaková v úvodu rozhodujícího dějství neproměnila dva brejkboly a naopak Cirsteaová se dostala do vedení 5:1. Siniaková ještě utkání zdramatizovala a snížila na 4:5, jenže na druhý pokus osmadvacetiletá Rumunka zápas dopodávala. Return Siniakové při mečbolu zamířil do autu.

Berdych si nevypracoval žádný brejkbol

Šestadvacátá hráčka světa Strýcová ani v Madridu neukončila sérii porážek, které v singlu sbírá od poloviny února. Suárezové navzdory šesti brejkbolům nedokázala vzít servis, naopak vlastní podání třikrát ztratila. V obou setech česká fedcupová reprezentantka prohrávala 1:3 a zkušená Španělka je pak dotáhla do konce.

Siniaková i Strýcová si mohou v Madridu spravit chuť ve čtyřhře. První jmenovaná vyhrála po boku Barbory Krejčíkové zápas prvního kola. Strýcová bude hrát s Andreou Sestini Hlaváčkovou a jako turnajové dvojky jsou nasazeny přímo do druhého kola.

Čtrnáctý nasazený Berdych držel s Gasquetem krok pouze do stavu 4:4 v úvodní sadě. Pak prohrál čtyři hry za sebou, čímž ztratil první set a nabral manko dvou gamů v tom druhém. Za celý zápas se nepropracoval ani k jednomu brejkbolu a po 78 minutách odešel poražen.

Soupeřkou Karolíny Plíškové bude Běloruska Victoria Azarenková, která v prvním kole porazila dvakrát 6:3 Srbku Aleksandru Kruničovou. Plíšková zatím dvojnásobnou vítězku Australian Open Azarenkovou porazila v jediném ze čtyř vzájemných zápasů. V březnu s ní prohrála ve čtvrtfinále turnaje v Miami.