3. listopadu 2009 8:23 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kurzy na Severočechy rapidně klesají

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Utkání 12. kola první fotbalové ligy 1. FC Brno - FK Baumit Jablonec 24. října v Brně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Utkání 12. kola první fotbalové ligy 1. FC Brno - FK Baumit Jablonec 24. října v Brně. | foto: Igor Šefr, ČTK

PRAHA UVNITŘ ROZHOVOR SE ŠTĚPÁNEM VACHOUŠKEM Za každou stokorunu vsazenou na titul Teplic byste před sezonou teoreticky získali sedm tisíc. O čtyři měsíce později by to bylo už jen 600 korun. Nečekaní lídři fotbalové ligy zaskočili nejen fanoušky, ale i sázkové kanceláře.

Před startem sezony bookmakeři nevěřili, že Teplice či Jablonec mohou vůbec pomýšlet na zisk mistrovského titulu, a vypsali jim jedny z nejvyšších kurzů.

Bookmakeři

Kurz na titul Teplic už klesl více než desetkrát:

Kurz před startem sezony
Slavia 2:1
Sparta 2,3:1
Teplice (9. nejvyšší kurz) 70:1
Jablonec (10. nejvyšší kurz) 200:1

Současný kurz
Sparta Praha 2,2:1
Slavia Praha 3:1
Teplice 6:1
Jablonec 8:1.

Teď svůj omyl rychle napravují. Kurzy na vítězství obou severočeských klubů se od července snížily až pětadvacetkrát. Kurz momentálně druhého Jablonce totiž klesl z 200:1 na 8:1. Oba kluby se tak rázem zařadily mezi favority, kterými zůstávají Sparta a Slavia.

Právě na týmy pražských "S" na startu ligy sázeli lidé nejvíc. "Až na devadesáti procentech tiketů se tipovalo celkové ligové vítězství Sparty nebo Slavie," popisuje mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Na výkony Severočechů museli bookmakeři zareagovat, ale postoj sázkařů se nezměnil. "Pořád jsou pro ně kurzy značně rizikové a zároveň neatraktivní. Žádné výrazné částky na triumf Teplic či Jablonce jsme nezaznamenali," dodává Šrain.

Štěpán Vachoušek: Být na jaře první? Nohy by nám to nesvazovalo

Plánoval, že si v zimě splní sen a znovu se vydá na zahraniční angažmá, ale teď fotbalový záložník Teplic Štěpán Vachoušek (30) změnil názor. Důvod? První místo a skvěle rozjetá sezona. "Domluvil jsem se s manažerem Zíkou, že teď přestupovat nechci. První místo v tom hrálo hlavní roli," připouští.

To cítíte tak velkou šanci získat vysněný titul?
Máme dobře našlápnuto. Dostat se s tak malým klubem, jako jsou Teplice, mezi Spartu a Slavii, by bylo krásné. Je to dobře rozjeté, ale na druhou stranu je to zrádné.

Troufne si už teď někdo v kabině uvažovat o titulu nahlas?
Zaznívá to tam, ale spíš v tom smyslu, abychom se opravdu soustředili na každý další zápas a nekoukali doprava doleva.

Když se vás přátelé ptají, co se to v Teplicích děje, co jim říkáte?
Že se teď ukazuje, jak dobrá je tady parta. To hraje velkou roli. Starší hráči usměrňují ty mladší, aby nevyletěli někam do oblak a zůstali nohama pevně na zemi.

Vás první místo Teplic nepřekvapuje?
Ne. Opravdu. Máme dobrý tým. Je v něm zastoupená starší i mladší generace. Máme to dobře poskládané. A daří se nám vyhrávat venku.

Co podle vás teď hraje Teplicím do karet?
Vyrovnané výkony. Na náš fotbal se dá koukat, lidem se to musí líbit. Těší mě, že chceme vyhrát každý zápas, a na hřišti je to cítit.

Byla by ale vůbec výhoda jít do jarní části z prvního místa?
Po psychické stránce určitě. Myslím, že by nás to nesvazovalo, spíš by nám to pomohlo. Daleko víc bychom si věřili.

Jenže Teplicím role favorita nesvědčí. Na jaře se jim nedaří.
Každý nám to připomíná. Stát se to může, jsme jenom lidé. Když ale dobře odstartujeme jarní část, pevně věřím, že se to podaří.                                                                                        (kap)

  • 0Diskuse