Kuriózní zranění. Plavkyně Baumrtová odstoupila z MČR, protože si popálila nohu čajem

13:20
PRAHA - Plavkyně Simona Baumrtová po zisku dvou medailí na mistrovství republiky v pražském Podolí další nepřidá kvůli kurióznímu zranění. Chomutovská hvězda se opařila čajem a kvůli riziku infekce další starty vzdala.

Simona Baumrtová nezávodila na mistrovství republiky kvůli popálené noze. foto: MAFRA - Ondřej Bičiště

Sedmnáctiletá plavkyně Seemanová na ME juniorů získala stříbro, vylepšila rekord

Znakařská specialistka vyhrála polohový závod na 200 metrů a má bronz z nejkratší kraulové trati.

„Bohužel je letošní MČR už za mnou jen se dvěma finálemi. V pátek ráno jsem byla opařená čajem, ráno strávila u doktorů a vstřebávala lehčí šok.

S rizikem jsem se ale rozhodla nastoupit do odpoledního finále na 200 PZ. No klaplo to, ale už to nebudu raději pokoušet,“ uvedla pětadvacetiletá plavkyně na facebooku.

Přitom měla dva týdny před světovým šampionátem v Budapešti skvělou formu.

Na nedávném mítinku v Římě překonala po čtyřech letech český rekord na 50 metrů znak a v pátek v Podolí v krátké polohovce v souboji domácích hvězd porazila Barboru Závadovou.

Simona Baumrtová získala na ME bronz.
Česká plavkyně Simona Baumrtová.

Zvítězila v čase 2:14,38, Závadová za elitní znakařkou zaostala o necelé dvě sekundy.

„Nevypadá to úplně hezky. Mám strach, aby se tam nedostala infekce, protože jinak by to byly antibiotika a průšvih k mistrovství světa,“ řekla Radiožurnálu. Popáleninu má na stehně.

„V jedné ruce jsem nesla džus a v druhé čaj. Jedna slečna do mě omylem nabourala a já jsem to pustila. Naštěstí jen na nohu, na břicho by to bylo horší,“ dodala Baumrtová.