Kubina pomohl Tampě dvěma góly odvrátit vyřazení

21:54
PITTSBURGH - Hokejisté Tampy Bay odvrátili první hrozbu vyřazení v úvodním kole Stanley Cupu od Pittsburghu. I díky dvěma gólům českého obránce Pavla Kubiny deklasovali v dnešním pátém duelu Penguins na jejich ledě 8:2 a snížili stav série na 2:3 na zápasy.

Kubina vpravo. foto: ČTK

Čtyřiatřicetiletý Kubina zaznamenal své první dvě trefy v letošním play off na začátku třetí třetiny v rozmezí necelých tří minut. Po jeho přesilovkových gólech vedla Tampa Bay už 7:0 a vítězství si v klidu pohlídala.

Trojnásobný mistr světa Kubina, jenž loni po olympijských hrách ukončil reprezentační kariéru, byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Ocenění se dočkali i jeho spoluhráči z útoku Steven Stamkos a Simon Gagne, kteří se rovněž trefili dvakrát.

1. kolo play off NHL: Východní konference - 5. zápas:

Pittsburgh - Tampa Bay 2:8 (0:2, 0:3, 2:3)
Branky: 47. Rupp, 49. Conner - 17. a 26. Gagne, 18. a 27. Stamkos, 43. a 46. Kubina, 22. Lecavalier, 56. Moore. Střely na branku: 33:25. Diváci: 18.535. Stav série: 3:2.