Kubina a Kaberle pomohli k vítězství Toronta

15:29
NEW YORK - Čeští obránci Pavel Kubina a Tomáš Kaberle se stali strůjci vítězství hokejistů Toronta nad New Yorkem Rangers 4:1. Kubina přispěl k výhře gólem a asistencí, Kaberle přihrál na dvě branky a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Jediný gól domácích Rangers vstřelil Jaromír Jágr.

Pavel Kubina foto: AFP

Kapitán Rangers svou teprve druhou úspěšnou trefou v sezoně otevřel v úvodu druhé třetiny skóre. O necelé tři minuty později Maple Leafs probudil vyrovnávacím gólem Kubina, který skóroval vůbec poprvé v ročníku. Do té doby měli Rangers více ze hry a na střely vedli v poměru 20:7, po Kubinově zásahu se ale obraz hry změnil.

"V první třetině jsme hráli dobře, ve druhé části se ale něco stalo," hledal příčiny páté porážky z posledních šesti zápasů Jágr. "Jestli chceme vyhrávat, musíme začít dávat víc gólů. Hank (Henrik Lundqvist) nemůže vychytat všechno," dodal lídr mužstva, které vstřelilo v deseti zápasech dohromady jen šestnáct gólů, nejméně v celé NHL.

"Pro naši obranu je těžké, pokud se musíme v každém zápase spoléhat pouze na jeden vstřelený gól. Nehráli jsme špatně, ale musíme častěji skórovat," doplnil gólman Lundqvist.

Rozhodující náskok získalo Toronto v závěru druhé třetiny, kdy se v rozmezí 80 sekund trefili John Pohl a Nik Antropov. Pojistku v podobě čtvrté branky přidal v poslední minutě třetí třetiny při hře Rangers bez brankáře Chad Kilger. Toronto poprvé v sezoně vyhrálo dva zápasy za sebou, oba na hřišti soupeře.

"Už jsme to potřebovali," oddechl si trenér Paul Maurice. "Možná nám pomohlo, že jsme hráli venku. Nebyli jsme pod takovým tlakem."

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...