Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Kubalík premiérovým gólem pomohl Columbusu k výhře

11:41
COLUMBUS - Český hokejový útočník Tomáš Kubalík přispěl v pátečním utkání svým premiérovým gólem v NHL k výhře Columbusu nad Phoenixem 4:3. Jednadvacetiletý rodák z Plzně, hrající svůj třetí zápas v sezoně a celkově sedmý v zámořské soutěži, se prosadil v 6. minutě, když při rychlém protiútoku usměrnil do branky přihrávku od Aarona Johnsona a vyrovnal na 1:1.

Tomáš Kubalík vpravo. foto: ČTK

Domácí hokejisté nakonec vyhráli první třetinu 2:1, stejným poměrem skončila i prostřední část a na vítězství Blue Jackets už nic nezměnil ani gól Radima Vrbaty v 52. minutě, který uzavřel skóre zápasu.

Trenér Todd Richards, který v pondělí nahradil na střídačce Columbusu odvolaného Scotta Arniela, se tak v prvním domácím zápase dočkal premiérového vítězství. V úterý už pod jeho vedením totiž Columbus prohrál 2:5 na ledě Chicaga.

"Dnes jsme na ledě udělali spoustu dobrých věcí," pochvaloval si po zápase Richards, který loni po dvou letech skončil jako kouč Minnesoty. "Kluci do toho dali všechno a našli cestu k vítězství," radoval se Richards, jehož tým dosáhl první výhry v pěti zápasech.

Podle zámořských médií předvedlo mužstvo Columbusu mnohem uvolněnější výkon než pod vedením bývalého trenéra Arniela. "Nevím, jak moc velkou na tom mám zásluhu. Někdy prostě může pomoct jenom samotná změna trenéra. Jsem přesvědčen o tom, že spousta hráčů tohle bere jako nový start do sezony, a to se vždy hraje trochu lépe," uvedl Richards.

Šestou výhru z posledních osmi zápasů vychytal brankář Tomáš Vokoun, jehož Washington porazil Tampu Bay 4:3. Český gólman zlikvidoval 28 střel a byl vyhlášen třetí hvězdou večera.

Až do 38. minuty přitom držel čisté konto a navazoval na středeční zápas s Pittsburghem, v němž vychytal nulu. V závěru druhé třetiny nakonec Vokoun přece jenom inkasoval, Capitals však v té době už měli rozhodující tříbrankový náskok.

Skóre otevřel ve 4. minutě Alexander Ovečkin, zbylé tři branky vstřelil Troy Brouwer, a zaznamenal tak svůj první hattrick v NHL. Navíc proti týmu, s nímž loni Washington vypadl v play off. "Tyhle zápasy mají vždy trošku jiný náboj. Od začátku je člověk ponořený do hry a chce za každou cenu vyhrát. Jsme rádi, že se nám to dneska podařilo," prohlásil Brouwer.

Washington díky výhře ztrácí už jen dva body na první místo v tabulce Jihovýchodní divize, které okupuje Florida. Panteři totiž v pátek prohráli 1:4 s Pittsburghem, jenž tak přerušil sérii šesti porážek. Jediný gól domácích vstřelil Michal Řepík.

Klíčový pro vývoj zápasu byl přelom druhé a třetí třetiny. Pětatřicet sekund před druhou sirénou totiž Jevgenij Malkin zvýšil vedení Tučňáků na 2:0 a hned ve 36. sekundě třetí části přidal třetí gól Tyler Kennedy.

"Je skvělé, že jsme přerušili černou sérii. Už je to dlouho, co jsme se naposledy radovali z vítězství. Dnes jsme podali dobrý výkon a zasloužili si dva body. Teď v tom musíme pokračovat a potvrdit výhru v dalších utkáních," konstatoval James Neal, jenž v 56. minutě uzavřel skóre na 4:1.

Teprve třetí domácí prohra Panthers

Florida prohrála na domácím ledě v základní hrací době teprve potřetí z posledních čtrnácti zápasů, počtvrté v řadě přitom vyšla gólově naprázdno elitní formace se Stephenem Weissem, Tomášem Fleischmannem a Krisem Versteegem. "Podali jsme dnes jeden z nejméně kompaktních výkonů v sezoně," postěžoval si trenér Kevin Dineen.

Čistým kontem oslavil své 100. vítězství v kariéře brankář Jonas Hiller, jenž 33 zákroky dovedl Anaheim k výhře 5:0 v Edmontonu. Kačeři vyhráli na ledě Olejářů osmý vzájemný zápas v řadě a připsali si celkově čtvrtou výhru z posledních pěti utkání.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...