Krpálkova smůla. Zřejmě přijde o mistrovství světa, při tréninku si přetrhl vazy v kotníku

13:00
PRAHA - Judista Lukáš Krpálek si v tréninku přetrhl vazy v kotníku. Olympijský vítěz z Ria de Janeiro tak s největší pravděpodobností přijde o mistrovství světa v Budapešti, kde má startovat za 18 dní. Nohu má nyní v sádře. Věří nicméně, že by šampionát mohl stihnout.

Šance, že bude Lukáš Krpálek zápasit na MS se rapidně snížila. foto: Jaromír Jirman

Krpálek vyhrál Grand Prix Číny. I přes silné bolesti zad získal letos druhé zlato

„Závěrečná příprava před MS nám úplně nedopadla... V tréninku jsem si přetrhal vazy v kotníku, a tak můžu jen doufat, že se brzy uzdravím a třeba to MS stihnu,“ napsal Krpálek na svém facebooku.

Zranění si přivodil v pondělí na soustředění v Hranicích na Moravě, kde měl do konce týdne ladit formu na šampionát. Místo toho musel tři dny po ročním výročí zlaté medaile z olympiády k lékařům.

Lukáš Krpálek se raduje. Právě zasadil „smrtící“ chvat Elmaru Gasimovi z...
Lukáš Krpálek byl po vítězném souboji dojatý.

Šestadvacetiletý Krpálek do loňska zápasil ve váze do 100 kilogramů a za sedm měsíců po přestupu do nejvyšší kategorie se dokázal probojovat mezi elitu až na čtvrté místo světového žebříčku.

V Budapešti by tak byl mezi nasazenými s velkou šancí na úspěch.

Letos už ovládl turnaje Grand Prix v Antalyi a v Chu-che-chao-tche. Navíc byl třetí na evropském šampionátu ve Varšavě a pátý na Grand Prix v Düsseldorfu, což mu dohromady vyneslo 2002 bodů.

Více v nejtěžší váze získal letos jen Brazilec David Moura, který si připsal 2060 bodů, když mu výrazně pomohlo tisíc bodů za triumf na Grand Prix v Jekatěrinburgu.