Krize Litvínova neutuchá. Prohrál už podesáté v řadě a zůstává poslední

21:28
Litvínov - Hokejisté posledního Litvínova prohráli ve 43. kole extraligy s pražskou Spartou 1:4 a připsali si desátou porážku za sebou. Přerušit sérii neúspěchů nepomohly Vervě ani tři nové posily - obránce Jakub Čutta a útočníci Juraj Mikúš s Markem Růžičkou. Sparta v Litvínově uspěla poprvé od listopadu 2013 po osmi prohrách v řadě.

Litvínov vs. Kometa Brno. Jiří Šlégr na střídačce Vervy. foto: Ondřej BičištěMAFRA

Na lavičce Sparty slavil výhru i bývalý kouč Litvínova Radim Rulík, který v pražském klubu doplnil trenéra Františka Výborného. Nový šéf domácí střídačky Jiří Šlégr s týmem nedosáhl na bodový zisk ani v šestém utkání po změně v realizačním týmu.

43. kolo hokejové extraligy:

HC Verva Litvínov - HC Sparta Praha 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 42. J. Mikúš (M. Hanzl) - 2. Uher, 13. Kumstát (J. Hlinka), 22. Buchtele (P. Vrána, Jarůšek), 59. Forman (Z. Michálek, Ďaloga)

Trápící se Litvínov se dostal v úvodní minutě do šance po kombinaci první formace, ale Iberer minul i kvůli Pechově faulu. Přesilovka se ale domácím vůbec nevydařila. Iberer ve středním pásmu rozehrál nepřesně na Hübla a Uher zakončil únik střelou k pravé tyči. Stále ještě v pokračujícím oslabení ujel i bek Ďaloga, ale ztroskotal na Kantorovi.

Další možnost měli Pražané v páté minutě, kdy zakončil bekhendem Pech. Do dvoubrankového vedení se Sparta dostala ve 13. minutě, kdy Hlinka získal puk za brankou a přihrál Kumstátovi, který bekhendovým pokusem překonal Kantora. Šanci snížit měl Hübl, ale neuspěl. Domácí pak odolali v oslabení.

Po 75 vteřinách druhého dějství Sparta získala tříbrankový náskok. Po Vránově přihrávce se zblízka prosadil Buchtele a sudí si jeho gól ještě nechali prověřit u videorozhodčího. Ve 24. minutě na druhé straně ujel po Lukešově přihrávce Gerhát, ale na Aittokallia nevyzrál. Další příležitost hostů měl Buchtele.

Před polovinou utkání přerušil při vyloučení Buchteleho přesilovku faulem Gerhát a Severočeši se pak neprosadili při Černochově trestu. Kantor v 36. minutě odolal při Jarůškově šanci. Při Baránkově pobytu na trestné lavici Litvínov také neinkasoval.

S koncem druhé části byl vyloučen Jarůšek a po 79 vteřinách závěrečného dějství využil početní výhodu Mikúš, který zužitkoval Hanzlovu ideální přihrávku. Sparta si ale náskok hlídala. Domácí se neprosadili při trestech Formana a Pecha, při kterém mohl snížit Hanzl. V 59. minutě dovršil výsledek při Jurčíkově vyloučení Forman.

Výsledky 43. kola hokejové extraligy

Vítkovice - Třinec 1:4 (0:2, 1:1, 0:1), Jihlava - Chomutov 3:2 (2:1, 0:1, 1:0), Litvínov - Sparta Praha 1:4 (0:2, 0:1, 1:1), Plzeň - Hradec Králové 3:2 (2:2, 1:0, 0:0), Brno - Zlín 3:1 (1:0, 1:1, 1:0), Liberec - Olomouc 3:0 (0:0, 1:0, 2:0), Pardubice - Mladá Boleslav 3:2 (1:0, 1:2, 1:0).