Krize, krize, krize... Hokejová Sparta prohrála s Pardubicemi hladce 1:4

20:57aktualizováno  21:16
PRAHA - Hokejisté Sparty se stále plácají v nejhorší krizi v historii samostatné extraligy. Holešovický gigant padl na ledě mistrovských Pardubic v rámci 27. kola 1:4 a na desátou pozici zaručující alespoň play out ztrácí deset bodů. Právě na této příčce figuruje Litvínov, který v souběžné hraném duelu padl v souboji na ledě pražské Slavie 2:3.

Pardubice - Sparta (radost domácích). foto: ČTK

Sparta na pardubickém ledě nevyhrála od 5. dubna 2007, dnešní porážka byla osmá za sebou. Utkání, které mělo vyrovnaný průběh jen v první třetině, potvrdilo, že Pražanům se stále nedaří. Domácí mohli vstoupit do zápasu stejně jako v minulém kole v Mladé Boleslavi. Hned po zahajovacím buly se rozjel Koukal, ale tentokrát mířil jen těsně vedle sparťanské branky.

SLAVIA ZDOLALA LITVÍNOV AŽ PO BOJI

Hokejisté Slavie porazili v předehrávce 27. kola extraligy Litvínov 3:2. Pražané tak vyhráli šestý z posledních osmi zápasů. O jejich výhře rozhodl na začátku 55. minuty v oslabení útočník Tomáš Svoboda.

Slavia vstoupila do utkání lépe, brzy si vynutila přesilovou hru a po 37 vteřinách ji také dokázala využít, když do odkyté branky úspěšně zakončujícího Krenželoka našel skvělou přihrávkou Micka.

Severočeši se dočkali vyrovnání, když průbojný Kracík našel před brankovištěm Ručinského a zkušený forvard nezaváhal. Také druhá třetina přinesla spoustu zajímavých momentů. Tím nejdůležitějším byl šťastný gól Skořepy z 23. minuty, po němž šla Slavia opět do vedení.

Pražané mohli i ve třetí třetině v několika situacích odskočit na dvoubrankový rozdíl, ale nevyžitý zůstal závar při přesilovce v 52. minutě i nájezd Micky s Poletínem o dvě minuty později. Slavia musela vzápětí čelit přesilovce Litvínova, jehož útok rozjížděl zpoza vlastní branky Černošek, jenže po obrovské hrubce o kotouč přišel a Svoboda blafákem do bekhendu přece jen zvýšil po pouhých 13 vteřinách oslabení na 3:1.

Hosty mohl vzápětí v pokračující přesilovce vrátit do hry Viktor Hübl, jenže nastřelil pouze kraj Kopřivova betonu. V závěru oslabení ujel Růžička sám proti Hüblovi, na přesnější zakončení mu však chyběly síly. V 57. minutě se dorážkou prosadil Skuhrovec, Slavia si však výhru s přehledem pohlídala.

Další šanci domácích neproměnil v třetí minutě Somík, na druhé straně o minutu později bylo horko před Svobodou po akci Brošovy řady. Přestože hosté měli mírně navrch, více šancí si vytvářeli domácí. V osmé minutě Pöpperle se štěstím zmařil akci dvojice Bartek - Pivko.

Skóre zápasu otevřeli domácí v přesilové hře. Při Koreisově vyloučení poslal Eaton do vedení obránce Kolář, který ve skrumáži před brankou Sparty dostrkal kotouč za brankovou čáru a dočkal se prvního gólu v sezoně. Vyrovnání ale přišlo velmi rychle. O minutu později využil Koreis zaváhání pardubické obrany a překonal Svobodu. Do druhé třetiny vstoupili Východočeši v početní výhodě, když na trestné lavici seděl Broš.

Koukalova formace ale nedokázala ze slibných pozic přidat druhou branku. Domácí to ale nemrzelo dlouho. Po Rákosově akci našel Buchtele volného Kousala, který neměl problém trefit se do odkryté branky. Pardubičtí pak získali herní převahu a svůj náskok mohli pojistit při vyloučení Smoleňáka. Přesilovku ale zahráli špatně a Pöpperleho prakticky neohrozili.

Sparta přidala na důrazu, ale vedlo to jen k řadě faulů. Přesto mohli hosté v 34. minutě vyrovnat, Tonovi ale v poslední chvíli zmařil příležitost pardubický brankář. Třetí gól domácích byl kuriózní. Na konci 38. minuty vystřelil od modré obránce Kočí a směr jeho střely před Pöpperlem změnila O¨Brienova přilba. Gólman Sparty neměl nárok.

O šanci na bodový zisk přišli hosté na začátku třetí třetiny. Ve 40. minutě byli současně vyloučení Výborný s Kafkou a Pardubice se proti bránící trojici nakonec prosadily. Čtvrtý gól přidal Somík. Sparta mohla snížit při přesilových hrách, ale Svoboda podruhé nekapituloval. Úřadující mistr bez větších problémů vítězství uhájil až do závěrečné sirény.

27. KOLO HOKEJOVÉ EXTRALIGY

HC Slavia Praha - HC Benzina Litvínov 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Krenželok (Micka, T. Svoboda), 23. Skořepa (P. Jelínek, Vašíček), 55. T. Svoboda - 19. Ručinský (Kracík), 57. Skuhrovec (Trávníček, Jareš). Rozhodčí: Blecha, Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2376.

HC Eaton Pardubice - HC Sparta Praha 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Kolář II (Pivko), 24. Kousal (Buchtele), 38. Kočí (Starý, Koukal), 42. Somík (Pivko, Bartek) - 14. Koreis (Ton). Rozhodčí: Homola, Polák - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. Diváci: 8755.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...