Krize hokejistů Sparty pokračuje. Prohráli už pošesté v řadě

21:18
Liberec - Hokejisté Liberce porazili v 21. kole extraligy Spartu 5:4 v prodloužení a přeskočili pražského soupeře v tabulce. Zatímco Bílí Tygři se posunuli na 9. místo, Sparta klesla na jedenácté. V čase 60:57 utkání rozhodl obránce Adam Jánošík. Liberec tak vyhrál potřetí za sebou, Sparta si připsala šestou porážku v řadě.

Zklamaní hokejisté Sparty foto: ČTK

Trenér František Výborný se tak ani ve třetím zápase po návratu na lavičku Sparty nedočkal výhry, jeho svěřenci ve všech duelech získali bod. „Může jít o smůlu, ale myslím, že je to trošku karma. Ze začátku sezony hráči nepřistoupili k některým zápasů, jak měli. A pánbůh jim to teď vrací,“ řekl sportovní manažer Pražanů Michal Broš. „Na druhou stranu ale všichni věříme, že už se to překlopí a začneme vyhrávat,“ dodal.

21. kolo hokejové extraligy

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 5:4 v prodl. (1:1, 1:1, 2:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 1. P. Jelínek (Jašek), 36. Bulíř (Bakoš), 48. Bulíř (Derner), 48. Bartovič (Ševc, Havlín), 61. Jánošík - 12. Pech (Forman, P. Vrána), 33. Říčka (A. Kudrna, Kalina), 46. Říčka (T. Dvořák, Saponari), 51. Forman. Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. Diváci: 5944.

Liberec: Janus - Havlín, Ševc, Kolman, Jánošík, Pyrochta, Derner - Jašek, P. Jelínek, L. Krenželok - Bakoš, Bulíř, Kvapil - Lakatoš, Redenbach, Ordoš - Bartovič, J. Stránský, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Sparta: Honzík - Z. Michálek, T. Pavelka, Kalina, Mikuš, T. Dvořák, Švrček, Nedomlel - Forman, Pech, Kumstát - A. Kudrna, P. Vrána, J. Hlinka - Saponari, Reichenberg, Říčka - Rousek, Černoch, Smejkal. Trenéři: F. Výborný a J. Nedvěd.

Domácím vyšel skvěle vstup do utkání, již po 15 sekundách využil ospalosti hostů Jelínek a otevřel skóre. Ještě v první minutě měl navíc velkou šanci za Liberec poprvé hrající Kvapil, ve druhé minutě mohl další gól přidat Krenželok.

Sparta se do hry dostala až při Bulířově vyloučení, brankář Janus byl ale připraven. Poradil si i s Formanovým pokusem při vyrovnaném počtu hráčů na ledě. V polovině první třetiny se do další šance dostal Kvapil, gólmana hostů Honzíka však nepřekonal.

I díky tomu mohli Pražané srovnat krok. Při Krenželokově trestu se na brankovišti prosadil Pech. Následně duel na dlouhou dobu opanovali Janus s Honzíkem. Liberecký brankář si poradil s Kudrnovou příležitostí i Kumstátovým samostatným nájezdem, jeho sparťanský protějšek zlikvidoval Jaškovo zakončení.

Ve 32. minutě byl vyloučen Bartovič a hosté přesilovku využili. Do vedení je poslala Říčkova přesná střela. Liberec ale dokázal srovnat a pomohlo mu k tomu zaváhání Honzíka, jemuž prošlo za záda Bulířovo bekhendové nahození.

Až poté si zahráli první přesilovku Tygři, Honzík ale předešlou chybu napravil. Navíc mohl Spartu posunout zpět do vedení Hlinka, který se do sestavy vrátil po čtyřzápasové přestávce, v níž měl tréninkem získat zpět herní pohodu. Kapitán Pražanů však v samostatném nájezdu Januse nepřekonal.

Mnohem lépe si v podobné situaci vedl v 46. minutě Říčka, jenž se prosadil i přes faul. „Už v první třetině jsem se dostal do úniku, ale obránce mi na poslední chvíli nadzvedl hokejku, takže jsem ani nezakončil. Teď jsem se jen snažil vystřelit nahoru a povedlo se,“ pochvaloval si Robert Říčka, který se poprvé od svého letního příchodu do Sparty prosadil v jednom soutěžním utkání dvakrát.

Z vedení se však Sparta radovala jen krátce. V 48. minutě Bulíř pohotově dorazil Dernerovu střelu, navíc o osm sekund později kapituloval Honzík opět. Z akce bezprostředně po buly jej prostřelil Bartovič a připsal si premiérovou trefu v sezoně. „Byl to zápas jak na houpačce, což se ale dalo čekat. Sparta chtěla hrát ofenzivně,“ řekl dvougólový střelec Liberce Michal Bulíř.

Sparta se však dokázala z tvrdého direktu oklepat a na brankovišti důrazný Forman v 51. minutě vyrovnal. A přestože se oba celky snažily rozhodnout, došlo nakonec i na prodloužení, které Pražané hráli potřetí za sebou. A opět v něm inkasovali. Přestože byli v úvodu aktivnější, Jánošík po 57 sekundách prostřelil Honzíka.

„Zápas skončil asi zaslouženě dělbou bodů, tradičně se nám ale nepovedlo prodloužení. Je na nás nějaká nálepka, musíme na tom zase zapracovat a jít dál. Bodujeme, ale třikrát za jeden bod, to je málo,“ řekl trenér hostů Jaroslav Nedvěd.

Další výsledky 21. kola

Mountfield Hradec Králové - Aukro Berani Zlín 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Kukumberg (Köhler), 24. Vopelka (Bednář, Cibulskis), 28. Cibulskis (Vopelka, Džerinš), 43. R. Pavlík (Miškář, Kukumberg), 53. M. Látal (Koukal, Červený) - 59. Honejsek (D. Šťastný). Rozhodčí: Šír, Pražák - Brejcha, Gebauer. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 4519.

Sestavy: Hradec Králové: Rybár - Pláněk, Vydarený, Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Rosandič - Köhler, Dragoun, Cingel - Bednář, Džerinš, Vopelka - M. Látal, Koukal, Červený - Miškář, Kukumberg, R. Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, T. Martinec a P. Hynek.

Zlín: Kašík - Ferenc, Freibergs, Matějíček, Valenta, Řezníček, Žižka, Petran - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - Okál, Fořt, O. Veselý - Popelka, Fryšara, Klhůfek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a Hrazdira.

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 15. K. Pilař (Kubát, V. Hübl), 33. Vandas, 36. J. Černý, 51. Nejezchleb (Dietz, M. Hanzl), 57. Kubát (M. Hanzl, Gerhát), 60. V. Hübl (Jánský, Sörvik) - 24. J. Říha (Bernad, Pacovský), 26. Valský (Klepiš), 45. Urban (Orsava, P. Holík). Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda - Frodl, Komárek. Vyloučení: 7:8, navíc Gula (Litvínov) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 3825.

Sestavy: Litvínov: Petrásek - Sörvik, Kubát, Gula, L. Doudera, K. Pilař, Dietz, Sklenička - Jánský, V. Hübl, J. Černý - M. Hanzl, Ihnacak, Nejezchleb - Vandas, Gerhát, Trávníček - Jurčík, Šimeček, Matoušek. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Mladá Boleslav: Maxwell - Eminger, Kotvan, Knot, Jan Hanzlík, J. Říha, Němeček, Bernad - Klepiš, P. Holík, Valský - Orsava, Žejdl, Lenc - Pacovský, P. Musil, L. Pabiška - M. Procházka, Vrdlovec, P. Kousal. Trenéři: Augusta, Ujčík a Žabka.

HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1) Branky a nahrávky: 39. Zaťovič (J. Hruška, M. Erat) - 28. Marosz, 61. P. Sýkora (Trončinský, Rolinek). Rozhodčí: Hodek, Lacina - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 7405.

Sestavy: Brno: Čiliak - Štencel, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec, Vágner - M. Erat, J. Hruška, Zaťovič - Haščák, L. Čermák, Vincour - T. Svoboda, V. Němec, Dočekal - H. Zohorna, Nečas, Mallet. Trenéři: Zábranský, Pokorný a Haken.

Pardubice: Kacetl - Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Holland, Mojžíš, Ščotka - P. Sýkora, Marosz, Rolinek - Perret, Tomášek, S. Treille - J. Sýkora, Dušek, M. Beran - Kaut, Poulíček, Vondráček. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

HC Vítkovice Ridera - HC Dukla Jihlava 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 9. Kolouch (D. Krenželok, Š. Stránský), 33. Kurovský (Szturc), 42. Lev (Baranka, Tybor) - 18. Kajínek (Stříteský), 39. Žálčík (De la Rose, Anděl), 49. Skořepa (T. Kubalík), 60. Čachotský (Stříteský, Ulrych). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1. Diváci: 5633.

Sestavy: Vítkovice: Bartošák - D. Krenželok, Baranka, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk - Tybor, O. Roman, D. Květoň - P. Zdráhal, Lev, Olesz - Š. Stránský, Kolouch, Szturc - Tomi, T. Jáchym, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

Jihlava: Volden - Suchánek, De la Rose, Ulrych, Stříteský, Bryhnisveen, Kajínek, Váňa - T. Kubalík, Skořepa, Jiránek - Čachotský, Seman, A. Zeman - Žálčík, M. Hlinka, Anděl - Diviš, R. Hubáček, Rys. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 25. Gulaš (Mertl, Kratěna), 45. Mertl (Kvasnička, Gulaš), 60. D. Kubalík - 14. J Mrázek (Chlouba), 36. Huml (Flemming, Havel). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Kika - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 5665.

Sestavy: Plzeň: M. Svoboda - Jones, J. Kindl, Kaňák, Moravčík, Čerešňák, Kvasnička - Gulaš, Mertl, Stach - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Kratěna, Kodýtek, P. Straka - Hollweg, Preisinger, Schleiss. Trenéři: Martin Straka, L. Čihák, Vlasák a Jiří Hanzlík.

Chomutov: Š. Lukeš - Valach, J. Mrázek, Flemming, Dlapa, Slovák, L. Chalupa - Vondrka, Skokan, Tomica - Tomeček, Vl. Růžička ml., Sklenář - Havel, Huml, Poletín - Lauko, Chlouba, Koblasa. Trenéři: Vl. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.