Kristýna Plíšková zaskočila Ostapenkovou, vyhrála i Strýcová. Berdych padl

19:59
Šen-čen/Auckland/Dauhá - Kristýna Plíšková vstoupila do nové tenisové sezony cenným vítězstvím nad grandslamovou vítězkou Jelenou Ostapenkovou. Na turnaji v čínském Šen-čenu přehrála lotyšskou šampionku z Paříže a aktuální světovou sedmičku 6:1, 6:4.

Kristýna Plíšková na turnaji v Číně. foto: ČTK/AP

Kristýna Plíšková, dvojče světové čtyřky Karolíny a 62. hráčka žebříčku, loni před French Open Ostapenkovou porazila na antuce v rámci J&T Banka Prague Open a dnes v Šen-čenu v prvním kole uspěla znovu. Pomohla si 12 esy, 16 vítěznými údery a proměnila pět brejkbolů z jedenácti.

Do prvního zápasu nového roku pětadvacetiletá Plíšková vstoupila suverénně, o pět let mladší Lotyšce povolila první game až za stavu 0:5. Ve druhém setu rozhodla brejkem v deváté hře a při vlastním servisu využila první mečbol. Ostapenková přitom na sobotní exhibici v Abú Zabí dokázala porazit Serenu Williamsovou, která hrála první utkání po zářijovém porodu.

„Fungoval mi servis. Je fajn vyhrát první zápas sezony, navíc proti hráčce světové desítky,“ řekla česká tenistka v rozhovoru na kurtu. Ve 2. kole ji čeká Rumunka Ana Bogdanová, ve čtvrtfinále pak může narazit na krajanku Kateřinu Siniakovou.

Strýcová přetlačila Erraniovou

Barbora Strýcová zahájila v Aucklandu tenisovou sezonu vítězně. Na postup do druhého kola se ale pořádně nadřela, protože bývalou světovou pětku, Italku Saru Erraniovou, porazila až po tříhodinové bitvě 6:4, 6:7 a 6:4.

Třetí nasazená Češka zahájila na Novém Zélandu rok počtvrté v řadě a stejně jako v předchozích letech úvodní zápas zvládla. Proti Erraniové ve druhém setu podávala na vítězství, ztratila ho však v tie-breaku 3:7. Nakonec však zkušenou Italku zdolala a nepříznivou vzájemnou bilanci snížila na 4:7.

O postup do čtvrtfinále, které Strýcová v Aucklandu z loňska obhajuje, si zahraje proti Švédce Johanně Larssonové.

Berdychovi vstup do sezony nevyšel

Tomáš Berdych zahájil tenisovou sezonu na okruhu ATP porážkou. Na turnaji v Dauhá, kde v předchozích třech letech hrál vždy minimálně semifinále, podlehl třetí nasazený Čech Janu-Lennardu Struffovi z Německa za dvě hodiny a jedenáct minut 4:6, 6:1, 6:7.

Dvaatřicetiletý Berdych, kterému momentálně patří v žebříčku 19. místo, vstoupil do utkání ztrátou podání a manko už v úvodním setu nesmazal. Ve druhé sadě ale o pět let mladšímu soupeři šanci k brejku nenabídl a po půlhodině vyrovnal.

V rozhodujícím setu přišel Berdych jako první o servis a prohrával 2:4, dokázal ale okamžitě zareagovat a vynutil si tie-break. V něm Němec, který v pořadí ATP figuruje na začátku druhé padesátky, proměnil druhý mečbol a bilanci vzájemných zápasů vyrovnal na 1:1.