Křetínského poslední varování. Začněte konečně vyhrávat, nebo přijdete o peníze

21:19
PRAHA - Vedení sparťanských fotbalistů při pravidelném hodnocení zápasů přitvrdilo. Chce konečně vítězství, jinak mužstvo mizerné výsledky pocítí finančně. A zároveň se detailně zabývalo výkony některých jednotlivců.

Na Spartě mají o čem přemýšlet. foto: ČTK

Co se s vámi sakra děje?

Už žádné remízy, už žádné další ztráty. Jinak...

„Ano, vedení klubu se situací zabývalo, ale nešlo o žádnou mimořádnou záležitost,“ tvrdí sparťanský mluvčí Ondřej Kasík.

Tři nejbližší ligové zápasy ukážou, jestli si sparťané udrží naději na pohárové příčky, které se jim povážlivě vzdalují.

A zároveň se úspěšnými výsledky mohou „vykoupit“ z hněvu šéfů.

Hapal má svého asistenta

Sparťanský realizační tým rozšířil Oto Brunegraf, kterého ze svých služeb uvolnil slovenský svaz. Brunegraf bude prvním asistentem kouče Hapala, společně pracují už od roku 2007.

Naposled byli u slovenské reprezentace do 21 let. Hapal mohl do Sparty odejít už na začátku března, Brunegraf ještě musel tým vést v kvalifikačních zápasech s Albánií, které Slováci vyhráli 3:2 a 4:1.

V kuloárech se mluví o tom, že pokud Sparta v duelech s Duklou, v Plzni a s Jabloncem nezíská aspoň sedm bodů, podmínečně udělená pokuta vstoupí v platnost. Na celé mužstvo jde o částku kolem milionu korun.

I trpělivost sparťanského majitele Daniela Křetínského má své hranice. Pět remíz za sebou a pokles na šestou příčku v tabulce je i pro fanoušky těžko pochopitelný.

Přitom až na domácí duel s Brnem sparťané vždycky vedli. Jak je možné, že když Sparta vede, tak zápas neuhraje? musí se ptát vedení klubu.

Na Slovácku tým ztratila náskok dvacet minut před koncem, v Karviné v 87. minutě, v derby proti Slavii v nastavení, naposled v Teplicích už krátce po přestávce.

Zavřený vchod číslo 4

Na sobotním utkání 23. kola první ligy mezi Spartou a Duklou se na stadion na Letné nedostanete vchodem číslo čtyři.

Vchod na severní tribunu je uzavřený kvůli probíhajícím stavebním pracím, které pozdrželo mrazivé počasí v minulých týdnech. Fanoušci, kteří mají permanentku do konkrétních sektorů, si ji musí vyměnit za vstupenky.

Ti, kteří mají permanentní vstupenky do sektorů H71 a H72, se na svá místa dostanou přes vchod číslo 3.

Fanoušci s permanentkami do sektorů H73, H74, H75, H76, D77, D78, D79, D80, D81 a D82 si budou muset vyměnit svoje permanentky za vstupenky.

„Znovu jsme vypadli ze hry. Byli jsme hrozně pomalí v kombinaci. Kdybych věděl, čím ty druhé půle jsou, tak to řeknu. Někdo mluví o kondici, ale minulý týden kluci hodně odmakali a zvládli to, kondiční testy neměli vůbec špatné,“ říkal trenér Pavel Hapal.

„Každá remíza je složitá, protože víme, že musíme nahánět týmy před námi. Já na tabulku teď nekoukám, protože víme, že jen výhrami se můžeme posunout nahoru. Musíme se naučit vítězit.“

Začít vítězit musí Sparta už v sobotu proti Dukle. Kdy jindy, než proti týmu, který v jarní části získal jen čtyři body?

Další utkání už budou pro sparťany mnohem těžší: šlágr v Plzni proti neoblíbenému rivalovi a domácí souboj s Jabloncem, jarním suverénem.