Obhájce titulu z Pittsburghu dostal od Chicaga deset gólů. Frk a Rutta poprvé bodovali

7:39
NEW YORK - Hokejový útočník David Krejčí se podílel ve čtvrtečním utkání NHL třemi přihrávkami na výhře Bostonu 4:3 nad Nashvillem a stal se první hvězdou zápasu. Šternberský rodák asistoval u úvodní branky zápasu Davidu Pastrňákovi. Martin Frk poprvé bodoval v soutěži, když pomohl Detroitu gólem a asistencí porazit Minnesotu 4:2.

U drtivého vítězství Chicaga asistoval i Michal Kempný. foto: Dennis Wierzbicki/USA TODAY Sports

Pastrňák nasázel v minulé sezoně 34 gólů a po vypršení nováčkovského kontraktu si ho klub pojistil šestiletou smlouvou.

A havířovský rodák roli kanonýra potrvdil hned v úvodním zápase sezony, když se prosadil v přesilové hře 5 na 3 střelou z první na pozici falešného obránce.

Po vyrovnání Nashvillu prokázal Krejčí ve druhé třetině přehled a v rychlých protiútocích připravil branky pro dva nováčky - Jake DeBrusk i Charlie McAvoy skórovali v NHL poprvé.

První den NHL, Voráček si připsal tři asistence

Detroit pokřtil výhrou novou halu, ve které padl první gól zápasu s přispěním Frka.

Střelu čtyřiadvacetiletého útočníka, který měl na kontě před utkáním jen dva starty v soutěži, dorazil v přesilové hře pět na tři do branky Anthony Mantha.

Frka, jenž v minulé sezoně pomohl Grand Rapids vyhrát AHL, chválili v přípravném kempu i pro jeho tvrdou střelu.

Tou v 51. minutě našel z mezikruží místo mezi betony Devana Dubnyka a uzavřel skóre zápasu. V brance vítězů dostal přednost Jimmy Howard před Petrem Mrázkem.

Úžasnou premiéru v NHL prožil Jan Rutta, který přispěl asistencí k drtivému vítězství Chicaga 10:1 nad Pittsburghem.

Český obránce dostal na ledě hodně prostoru a odehrál necelých 21 minut, během kterých čtyřikrát vystřelil. Přihrávku si připsal v polovině zápasu u sedmé branky domácích, kterou dal Richard Pánik.

Do statistik se zapsal i Michal Kempný, který asistoval u první branky Chicaga. Domácí skórovali pětkrát v úvodní třetině, hattrick si připsal Brandon Saad.

Jágr se vrací do NHL. V Calgary podepsal roční smlouvu na milion dolarů

V soutěži debutoval i Filip Chytil, který s New Yorkem Rangers podlehl doma Coloradu 2:4.

Osmnáctiletý útočník strávil na ledě necelých osm minut a při jeho vyloučení vstřelili hosté druhý gól. Jakub Vrána nastoupil v elitním útoku Washingtonu, který zařídil výhru týmu 5:4 po nájezdech v Ottawě.

Český útočník dvakrát asistoval u gólů Alexandra Ovečkina, který zaznamenal hattrick a uspěl i v rozstřelu. Třetí člen formace Jevgenij Kuzněcov si připsal tři asistence a vítězný nájezd.

Výsledky NHL

Boston - Nashville 4:3 (1:1, 2:0, 1:2) Branky: 9. Pastrňák (Krejčí), 26. DeBrusk (Krejčí), 36. McAvoy (Krejčí), 58. Marchand - 20. Arvidsson, 59. Hartnell, 60. Forsberg. Střely na branku: 32:29. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Krejčí, 2. Rask, 3. DeBrusk (všichni Boston).

Buffalo - Montreal 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0) Branky: 9. a 21. Pominville - 18. Pacioretty, 49. Danault, rozhodující sam. nájezd Drouin. Střely na branku: 45:40. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Pominville (Buffalo), 2. Price, 3. Plekanec (všichni Montreal).

NY Rangers - Colorado 2:4 (2:2, 0:1, 0:1) Branky: 18. a 20. Zibanejad - 6. Duchene, 11. Rantanen, 38. Barrie, 60. Landeskog. Střely na branku: 39:26. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov (Colorado), 2. Zibanejad (NY Rangers), 3. Barrie (Colorado).

Ottawa - Washington 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 2:3 - 0:0) Branky: 27. a 47. Stone, 7. Wideman, 43. Brassard - 45., 46. a 51. Ovečkin (na druhou a třetí Vrána), 9. Connolly, rozhodující sam. nájezd Kuzněcov. Střely na branku: 32:28. Diváci: 17.009. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin (Washington), 2. Brassard, 3. Stone (oba Ottawa).

Detroit - Minnesota 4:2 (0:0, 2:0, 2:2) Branky: 35. Mantha (Frk), 36. Larkin, 48. Zetterberg, 51. Frk - 42. Eriksson Ek, 43. Stewart. Střely na branku: 31:39. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Mantha, 2. Howard, 3. Green (všichni Detroit).

Chicago - Pittsburgh 10:1 (5:0, 3:1, 2:0) Branky: 8., 10. a 46. Saad, 8. a 31. Schmaltz, 7. Hartman (Kempný), 18. Sharp, 24. P. Kane, 30. Pánik (Rutta), 54. Seabrook - 23. Kessel. Střely na branku: 44:29. Diváci: 21.705. Hvězdy zápasu: 1. Saad, 2. P. Kane, 3. Schmaltz (všichni Chicago).

Anaheim - Arizona 5:4 (1:2, 2:2, 2:0) Branky: 10. a 36. Perry, 36. Kaše, 54. Cogliano, 57. Rakell - 5. Duclair, 9. Keller, 29. Domi, 34. Fischer. Střely na branku: 41:30. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Perry (oba Anaheim), 3. Keller (Arizona).

Los Angeles - Philadelphia 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) Branky: 27. Lewis, 58. Toffoli. Střely na branku: 27:35. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celé utkání, inkasoval dva góly z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 92,59 procenta. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Quick (Los Angeles), 2. Laughton (Philadelphia), 3. Lewis (Los Angeles)