Obhájce titulu z Pittsburghu dostal od Chicaga deset gólů. Frk a Rutta poprvé bodovali

7:39
NEW YORK - Hokejový útočník David Krejčí se podílel ve čtvrtečním utkání NHL třemi přihrávkami na výhře Bostonu 4:3 nad Nashvillem a stal se první hvězdou zápasu. Šternberský rodák asistoval u úvodní branky zápasu Davidu Pastrňákovi. Martin Frk poprvé bodoval v soutěži, když pomohl Detroitu gólem a asistencí porazit Minnesotu 4:2.

U drtivého vítězství Chicaga asistoval i Michal Kempný. foto: Dennis Wierzbicki/USA TODAY Sports

Pastrňák nasázel v minulé sezoně 34 gólů a po vypršení nováčkovského kontraktu si ho klub pojistil šestiletou smlouvou.

A havířovský rodák roli kanonýra potrvdil hned v úvodním zápase sezony, když se prosadil v přesilové hře 5 na 3 střelou z první na pozici falešného obránce.

Po vyrovnání Nashvillu prokázal Krejčí ve druhé třetině přehled a v rychlých protiútocích připravil branky pro dva nováčky - Jake DeBrusk i Charlie McAvoy skórovali v NHL poprvé.

První den NHL, Voráček si připsal tři asistence

Detroit pokřtil výhrou novou halu, ve které padl první gól zápasu s přispěním Frka.

Střelu čtyřiadvacetiletého útočníka, který měl na kontě před utkáním jen dva starty v soutěži, dorazil v přesilové hře pět na tři do branky Anthony Mantha.

Frka, jenž v minulé sezoně pomohl Grand Rapids vyhrát AHL, chválili v přípravném kempu i pro jeho tvrdou střelu.

Tou v 51. minutě našel z mezikruží místo mezi betony Devana Dubnyka a uzavřel skóre zápasu. V brance vítězů dostal přednost Jimmy Howard před Petrem Mrázkem.

Úžasnou premiéru v NHL prožil Jan Rutta, který přispěl asistencí k drtivému vítězství Chicaga 10:1 nad Pittsburghem.

Český obránce dostal na ledě hodně prostoru a odehrál necelých 21 minut, během kterých čtyřikrát vystřelil. Přihrávku si připsal v polovině zápasu u sedmé branky domácích, kterou dal Richard Pánik.

Do statistik se zapsal i Michal Kempný, který asistoval u první branky Chicaga. Domácí skórovali pětkrát v úvodní třetině, hattrick si připsal Brandon Saad.

Jágr se vrací do NHL. V Calgary podepsal roční smlouvu na milion dolarů

V soutěži debutoval i Filip Chytil, který s New Yorkem Rangers podlehl doma Coloradu 2:4.

Osmnáctiletý útočník strávil na ledě necelých osm minut a při jeho vyloučení vstřelili hosté druhý gól. Jakub Vrána nastoupil v elitním útoku Washingtonu, který zařídil výhru týmu 5:4 po nájezdech v Ottawě.

Český útočník dvakrát asistoval u gólů Alexandra Ovečkina, který zaznamenal hattrick a uspěl i v rozstřelu. Třetí člen formace Jevgenij Kuzněcov si připsal tři asistence a vítězný nájezd.

Výsledky NHL

Boston - Nashville 4:3 (1:1, 2:0, 1:2) Branky: 9. Pastrňák (Krejčí), 26. DeBrusk (Krejčí), 36. McAvoy (Krejčí), 58. Marchand - 20. Arvidsson, 59. Hartnell, 60. Forsberg. Střely na branku: 32:29. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Krejčí, 2. Rask, 3. DeBrusk (všichni Boston).

Buffalo - Montreal 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0) Branky: 9. a 21. Pominville - 18. Pacioretty, 49. Danault, rozhodující sam. nájezd Drouin. Střely na branku: 45:40. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Pominville (Buffalo), 2. Price, 3. Plekanec (všichni Montreal).

NY Rangers - Colorado 2:4 (2:2, 0:1, 0:1) Branky: 18. a 20. Zibanejad - 6. Duchene, 11. Rantanen, 38. Barrie, 60. Landeskog. Střely na branku: 39:26. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov (Colorado), 2. Zibanejad (NY Rangers), 3. Barrie (Colorado).

Ottawa - Washington 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 2:3 - 0:0) Branky: 27. a 47. Stone, 7. Wideman, 43. Brassard - 45., 46. a 51. Ovečkin (na druhou a třetí Vrána), 9. Connolly, rozhodující sam. nájezd Kuzněcov. Střely na branku: 32:28. Diváci: 17.009. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin (Washington), 2. Brassard, 3. Stone (oba Ottawa).

Detroit - Minnesota 4:2 (0:0, 2:0, 2:2) Branky: 35. Mantha (Frk), 36. Larkin, 48. Zetterberg, 51. Frk - 42. Eriksson Ek, 43. Stewart. Střely na branku: 31:39. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Mantha, 2. Howard, 3. Green (všichni Detroit).

Chicago - Pittsburgh 10:1 (5:0, 3:1, 2:0) Branky: 8., 10. a 46. Saad, 8. a 31. Schmaltz, 7. Hartman (Kempný), 18. Sharp, 24. P. Kane, 30. Pánik (Rutta), 54. Seabrook - 23. Kessel. Střely na branku: 44:29. Diváci: 21.705. Hvězdy zápasu: 1. Saad, 2. P. Kane, 3. Schmaltz (všichni Chicago).

Anaheim - Arizona 5:4 (1:2, 2:2, 2:0) Branky: 10. a 36. Perry, 36. Kaše, 54. Cogliano, 57. Rakell - 5. Duclair, 9. Keller, 29. Domi, 34. Fischer. Střely na branku: 41:30. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Perry (oba Anaheim), 3. Keller (Arizona).

Los Angeles - Philadelphia 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) Branky: 27. Lewis, 58. Toffoli. Střely na branku: 27:35. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celé utkání, inkasoval dva góly z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 92,59 procenta. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Quick (Los Angeles), 2. Laughton (Philadelphia), 3. Lewis (Los Angeles)

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...