Krejčí trefil výhru nad Edmontonem, za něj po zranění nastoupil Hemský

22:14
NEW YORK - Útočník Aleš Hemský se v NHL po téměř třech týdnech vrátil do sestavy Edmontonu. Oilers dnes prohráli 0:4 v Bostonu, jehož vítězný gól vstřelil jiný český útočník nominovaný na olympijské hry do Soči David Krejčí.

Aleš Hemský (vpravo) v dresu Edmontonu Oilers foto: ČTK/AP

Třicetiletý Hemský nehrál od 14. ledna, kdy utrpěl při blokování střely pohmožděninu nohy. Při návratu do sestavy strávil na ledě patnáct minut.

Spokojenější mohl být po zápase jiný Čech Krejčí, jenž ve 23. minutě otevřel skóre zápasu a zaznamenal tak vítěznou branku. Sedmadvacetiletý šternberský rodák se trefil v přesilovce bez přípravy od modré čáry a zaznamenal dvanáctý gól v sezoně. Bruins poté pečetili výhru třemi brankami v závěrečné třetině.

Výsledky NHL

• Boston - Edmonton 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
    Branky: 23. Krejčí, 47. Hamilton, 54. Söderberg, 56. Krug. Střely na branku: 41:22. Diváci: 17.565.
  • Montreal - Tampa Bay 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
    Branky: 48. Briere - 26. a 65. Thompson. Střely na branku: 29:36. Diváci: 21.273.