Krejčí si připsal dvě asistence a vede tabulku produktivity, Neuvirth nedochytal

7:33aktualizováno  10:05
NEW YORK - Český brankář Michal Neuvirth se zranil ve středečním utkání NHL v Bostonu, kde hokejisté Philadelphie zvítězili i s přispěním dvou asistencí Jakuba Voráčka 5:4 v prodloužení. Dvě přihrávky zaznamenal v dresu poražených také David Krejčí, který bodoval i v šestém utkání nové sezony a s bilancí čtyř branek a sedmi asistencí opět vede produktivitu soutěže.

Neuvirth se ve středečním zápase zranil. foto: ČTK

Neuvirth se vrátil do brankoviště Flyers po dvou zápasech bez inkasovaného gólu, ale neprůstřelnost mu už dlouho nevydržela (celkově trvala 145 minut a 33 sekund). Pustil dvě branky a od druhé třetiny ho nahradil Steve Mason. Hosté nekonkretizovali příčinu odstoupení českého gólmana, generální manažer Ron Hextall pouze uvedl, že jde o zranění v horní části těla.

Neuvirth inkasoval obě branky z dorážek, po kterých byl stav vyrovnaný 2:2. Bostonu patřila prostřední část, v níž si vypracoval dvougólový náskok, ale Flyers se nadechli k obratu. Ten odstartoval parádním zákrokem Mason, když vychytal Davida Pastrňáka. Český útočník mířil do odkryté branky, ale gólman Flyers se dokázal natáhnout pravým betonem po puku, který poté zkrotil lapačkou. Situaci posuzoval ještě videorozhodčí, ale kotouč brankovou čáru nepřešel.

„Byl to důležitý okamžik. Na druhou stranu takové zákroky od sebe očekávám a myslím si, že i tým. Nakoplo nás to a to je dobře,“ řekl Mason. Vzápětí snížil Claude Giroux po práci Voráčka, který využil chybné rozehrávky domácích. Wayne Simmonds poslal zápas do prodloužení, které opět za Voráčkovy asistence rozhodl v přesilovce Giroux.

„Se čtyřmi vstřelenými góly bychom měli vyhrávat. V obraně ale někdy na určité situace pomalu reagujeme, chybí nám lepší komunikace, děláme chyby. Na to pak doplácíme,“ řekl útočník Bostonu Patrice Bergeron.

I ve třetím utkání v sezoně inkasoval český gólman Petr Mrázek třikrát a s Detroitem prohrál na ledě Edmontonu 1:3. Za žádnou branku ale ostravský rodák, který si připsal 25 zásahů, nemohl. První padla po přesilovkové souhře z bezprostřední blízkosti, další dvě z dobře sehraných brejků. Povedená byla zejména gólová akce se zakončením Connora McDavida, který ošálil Mrázka rychlou forhendovou kličkou.

„Asi předpokládal, že budu zakončovat bekhendem, protože se to nabízelo. A kdykoli uděláte něco jinak, než je obvyklé, zvýší to vaše šance na úspěch. Pochvalu si ale zaslouží všichni hráči, kteří mi šanci připravili. Byla to týmová práce,“ komentoval McDavid gól, který byl nakonec vítězný. Za půl minuty po něm přidal třetí trefu ve 28. minutě Teddy Purcell. Hosté korigovali stav v závěrečné třetině čestným úspěchem Tomáše Tatara.

První kanadský bod v sezoně si připsal obránce Toronta Roman Polák, jehož střelu od modré tečoval ve druhé minutě zápasu s Buffalem Pierre-Alexandre Parenteau. Dlouho šlo o jedinou branku utkání, ale v závěru vyrovnal Evander Kane a o výhře Buffala 2:1 rozhodl v páté sérii nájezdů Matt Moulson.

VÝSLEDKY NHL:

Buffalo - Toronto 2:1 po sam. nájezdech
(0:1, 0:0, 1:0 - 0:0) Branky: 56. E. Kane, rozhodující sam. nájezd Moulson - 2. Parenteau (Polák). Střely na branku: 35:24. Diváci: 17.762. Hvězdy zápasu: 1. E. Kane, 2. Ennis (oba Buffalo), 3. Bernier (Toronto).

Boston - Philadelphia 4:5 v prodl.
(2:2, 2:0, 0:2 - 0:1) Branky: 14. Connolly, 18. Bergeron (Krejčí), 25. Kelly, 29. Hayes (Krejčí) - 48. a 63. Giroux (na obě Voráček), 10. Bellemare, 16. Gagner, 51. Simmonds. Střely na branku: 30:37. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii dvacet minut, inkasoval dvě branky z 12 střel a úspěšnost zásahů měl 83,33 procenta. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Giroux (Philadelphia), 2. Bergeron, 3. Krejčí (oba Boston).

Edmonton - Detroit 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky: 1. Letestu, 27. McDavid, 28. Purcell - 47. Tatar. Střely na branku: 28:29. Brankář Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, inkasoval tři branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 89,29 procenta. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Jakupov, 3. Letestu (Edmonton).

Colorado - Carolina 0:1 v prodl.

Branka: 62. Rask. Střely na branku: 26:19. Diváci: 12.826. Hvězdy zápasu: 1. Ward (Carolina), 2. Varlamov (Colorado), 3. Rask (Carolina).