Krejčí opět bodoval. Asistencí pomohl Bostonu k výhře na ledě Islanders

7:19
NEW YORK - Český hokejista David Krejčí přispěl v nedělním utkání NHL jednou asistencí k výhře Bostonu 2:1 na ledě New Yorku Islanders. Do akce se neplánovaně dostal i Petr Mrázek, který v brankovišti Detroitu vystřídal otřeseného Jimmyho Howarda. Český gólman za jedenáct minut hry neinkasoval, ale s týmem podlehl doma Dallasu 1:4.

David Krejčí v zápase proti New York Islanders přispěl svou asistencí k výhře Bostonu. foto: APČTK

Krejčí byl po minulém utkání kritizován trenérem Bostonu Claudem Julienem za zbytečná vyloučení, která ovlivnila zápas a vedla k prohře v Montrealu. Tentokráte nejproduktivnější český hráč v soutěži ukázal svou lepší stránku a vykouzlil při přesilovce pět na tři krásný pas, po kterém Ryan Spooner otevřel střelou do odkryté branky skóre.

Howard odstoupil v osmé minutě závěrečné třetiny za stavu 1:2 poté, kdy inkasoval úder kolenem do hlavy od Jasona Spezzy. Mrázek za něho držel naděje týmu na bodový zisk až do konce, ve kterém Detroit dvakrát inkasoval při hře bez brankáře. V dresu poražených nenastoupil obránce Jakub Kindl, který zůstal mezi náhradníky.

Hokejisté Chicaga porazili Edmonton 4:2 zejména zásluhou Patricka Kanea, který byl u všech vstřelených branek týmu. Americký útočník zaznamenal gól a tři přihrávky, což ho zároveň katapultovalo do čela bodování soutěže. První dvě branky zápasu vsítil v úvodní třetině domácí hráč Artemi Panarin. Hosté v závěrečné části dvakrát snížili na rozdíl jedné trefy, ale obhájce Stanleyova poháru našel vždy gólovou odpověď.

VÝSLEDKY NHL:

Detroit - Dallas 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Branky: 20. Nyquist - 8. Sharp, 16. Ničuškin, 59. Seguin, 60. Eakin. Střely na branku: 22:26. Petr Mrázek odchytal za Detroit 11:06 minuty a ze dvou střel neinkasoval. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Klingberg (Dallas), 2. Nyquist (Detroit), 3. Jordie Benn (Dallas).

New Jersey - Vancouver 4:3 v prodl. (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 6. Henrique, 17. Cammalleri, 31. Kalinin, 64. Palmieri - 3. Higgins, 32. Edler, 35. Bärtschi. Střely na branku: 28:31. Diváci: 14.896. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri, 2. Henrique (oba New Jersey), 3. Bärtschi (Vancouver).

NY Islanders - Boston 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 54. Boychuk - 13. Spooner (Krejčí), 35. Bergeron. Střely na branku: 37:27. Diváci: 13.197. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Marchand (oba Boston), 3. Boychuk (NY Islanders).

Chicago - Edmonton 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)
Branky: 1. a 18. Panarin, 54. P. Kane, 60. Anisimov - 43. Eberle, 59. Sekera. Střely na branku: 28:36. Diváci: 21.611. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. P. Kane, 3. Crawford (všichni Chicago).