Krejčí s Pastrňákem se na MS na Slovensku nepředstaví. Postoupili totiž s Bostonem

7:08
New York - Hokejoví útočníci David Krejčí a David Pastrňák postoupili s Bostonem do finále Východní konference NHL a na mistrovství světa na Slovensku se nepředstaví. Rozhodla o tom výhra Bruins 3:0 v Columbusu, na níž se Krejčí podílel vítězným gólem a nahrávkou, díky čemuž si vysloužil ocenění pro druhou hvězdu večera.

David Krejčí z České republiky hrající za tým Boston Bruins oslavuje vstřelený gól v zápase s týmem Columbus Blue Jackets během třetí třetiny šesté hry druhého kola NHL playoff. foto: AP Photo

Boston ovládl sérii 4:2 na zápasy a o první postup do finále Stanley Cupu od roku 2013 vyzve Carolinu s brankářem Petrem Mrázkem.

David Pastrňák z České republiky (vpravo) z týmu Boston Bruins a Vladislav...
Centr Tyson Jost z týmu Colorado Avalanche (v popředí) se snaží nasměrovat puk...

Bruins poprvé překonali brankáře Sergeje Bobrovského v deváté minutě. Gól Seana Kuralyho však nakonec neplatil, jelikož jeho spoluhráč Joakim Nordström nedovoleně atakoval ruského gólmana.

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 6. zápas:

Columbus - Boston 0:3

Západní konference - 6. zápas:

Colorado - San Jose 4:3 v prodl.

Svěřenci trenéra Bruce Cassidyho se dočkali ve 33. minutě. Jake DeBrusk těsně před kruhem vystřelil a napálil tyčku, ale puk se od mantinelu odrazil k najetému Krejčímu, který pohotově vystřelil a trefil se přesně ke vzdálenější tyči.

NHL: St. Louis Blues vyhráli v Dallasu, vynutili si rozhodující sedmý zápas

Ve 47. minutě se Blue Jackets ocitli blízko vyrovnání, ale obránce Zach Werenski orazítkoval brankovou konstrukci. A tak o dvě minuty později udeřil Boston po trefě Marcuse Johanssona. Za 101 sekund stanovil konečné skóre David Backes, u jehož gólu asistoval Krejčí.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...