Krejčí rozhodl nájezdy, ale přišel o bodovou sérii

8:06
NEW YORK - Český hokejista David Krejčí rozhodl v pondělním utkání NHL penaltový rozstřel a zařídil Bostonu na ledě Floridy vítězství 3:2 po nájezdech. Pětadvacetiletý útočník ale přišel bodovou sérii, která trvala přesně měsíc. Krejčí během úspěšného období nasbíral v jedenácti zápasech šestnáct bodů za pět branek a jedenáct asistencí.

Český hokejista z Bostonu Bruins David Krejčí proměňuje v NHL rozhodující nájezd proti Floridě Panthers foto: Reuters

Krejčí ve čtvrté sérii nevymýšlel nic komplikovaného. Jel přímo na brankáře Scotta Clemmensena a vystřelil. "Od začátku jsem věděl, co udělám, a jsem rád, že to fungovalo," komentoval svůj nájezd Krejčí. K penaltovém rozstřelu přitom vůbec nemuselo dojít. V poslední minutě základní hrací doby se totiž dostal do úniku útočník Floridy Michal Řepík, ale při bekhendové kličce mu sklouzl puk.

I v prodloužení pak v brejku selhal další hráč domácích Kris Versteeg. "Ani nevím, jak jsem jejich poslední samostatný únik chytil. Pustili jsme je do takové šance čtyřikrát, což pro nás není typické. Jsem rád, že jsme to ustáli a vyhráli," uvedl brankář Bostonu Tuukka Rask, který byl díky tomu dobře připraven na nájezdy. Hlavním hrdinou Bruins byl Patrice Bergeron, který dal oba góly týmu ze hry a proměnil i nájezd.

Klesla pomohl gólem Phoenixu

Český hokejista Rostislav Klesla podpořil jedním gólem vysoké vítězství Phoenixu 6:1 nad Coloradem. Devětadvacetiletý obránce svou druhou trefou sezony uzavřel v poslední části skóre utkání. Jednu asistenci si za vítěze připsal i Radim Vrbata, který se gólově neprosadil poprvé po třech zápasech.

O branky Coyotes se starali hlavně Shane Doan a Boyd Gordon, autoři dvou zásahů. Zbylý přidal Gilbert Brule, po jehož přesné přihrávce se prosadil i Klesla. Phoenix poprvé v sezoně dal více než pět branek a celkově šest hráčů zaznamenalo alespoň dva body. "Je skvělé, že k vítězství dnes přispělo tolik různých hráčů. Takhle to musí vypadat celou dobu. Každý se musí zapojit," těšilo trenéra týmu Davea Tippetta.

Utkání bylo ale do poloviny zápasu poměrně otevřené, ve třicáté minutě byl ještě stav 2:1. "Proměnili svoje šance. I my jsme je měli, ve druhé a na začátku třetí třetiny. Ale neproměnili jsme je a zápas nám začal unikat," hodnotil utkání kapitán Colorada Milan Hejduk.

Naopak hokejisté Nashvillu rozhodli o své výhře v úvodní třetině, kdy dali všechny tři branky a uspěli na ledě New Yorku Islanders 3:1. U třetí trefy Predators, kteří zvítězili v pátém utkání v řadě, si připsal asistenci Martin Erat.

"Rozjížděli jsme se dnes pomalu. A to je ještě slabé slovo. A to nás stálo zápas. V dalších čtyřiceti minutách jsme už hráli velmi dobře, ale bylo pozdě," řekl k utkání kapitán Islanders Mark Streit. "Vypadalo to, jako bychom se neprobudili včas," přidal John Tavares, který v závěru utkání vstřelil alespoň čestný úspěch domácích a připravil tím Pekku Rinneho o čisté konto.

Tři brankáři vychytali čistá konta. I náhradník Pavelce

Ve zbývajících třech utkáních se už ale brankáři radovali z vychytané nuly. Prvním z nich byl Chris Mason, náhradník Ondřeje Pavelce, který zneškodnil 25 střel soupeře, připsal si druhý shutout sezony a dovedl Winnipeg k výhře 2:0 v Ottawě.

Páté čisté konto v sezoně zaznamenal Jimmy Howard, díky jehož 27 bezchybným zásahům zvítězil Detroit 5:0 nad Buffalem. Red Wings vstřelili všech pět branek v úvodních pětadvaceti minutách, u první z nich si připsal přihrávku Jiří Hudler. Detroit opět prokázal, že z jeho arény se body nevozí - zvítězil po patnácté za sebou a stanovil tím nový klubový rekord.

Nulu v pondělním programu NHL vychytal také slovenský brankář Jaroslav Halák, který kryl 22 střel a hlavně jeho zásluhou udolalo St. Louis doma Dallas 1:0. Duel gólmanů Haláka a Kariho Lehtonena rozhodl v 52. minutě T. J. Oshie. Díky vítězství se Blues s Vladimírem Sobotkou a Romanem Polákem bodově vyrovnali vedoucím týmům soutěže Chicagu a New Yorku Rangers.

Výsledky NHL

NY Islanders - Nashville 1:3 (0:3, 0:0, 1:0)
Branky: 57. Tavares - 3. S. Kosticyn, 6. Halischuk, 12. Legwand (ERAT). Střely na branku: 37:32. Diváci: 10.755.

Phoenix - Colorado 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Branky: 19. a 31. Doan, 37. a 46. Gordon (na druhou VRBATA), 8. Brule, 56. KLESLA - 10. Kobasew. Střely na branku: 33:39. Diváci: 12.757.

Ottawa - Winnipeg 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 1. Slater, 27. Enström. Střely na branku: 25:35. Diváci: 19.927.

Florida - Boston 2:3sn (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 29. Garrison, 36. Matthias - 2. a 35. P. Bergergon, rozhodující sam. nájezd KREJČÍ. Střely na branku: 40:35. Diváci: 19.018.

Detroit - Buffalo 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)
Branky: 6. Zetterberg (HUDLER), 19. Franzén, 20. Lidström, 25. Bertuzzi, 25. Helm. Střely na branku: 26:27. Diváci: 20.066.

St. Louis - Dallas 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 52. Oshie. Střely na branku: 32:22. Diváci: 18.036.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...